Obóz dziecięcy Czaplinek 2018

Obóz dziecięcy
Czaplinek 2018
II turnus
Sport, Żeglarstwo, Survival, Windsurfing

WindZone&WZSS

Zapis na obóz

Upewnij się, że wpisujesz poprawnie swój adres e-mail. Jeśli w ciągu 15 min nie otrzymasz maila z potwierdzeniem, sprawdź folder „Spam” skrzynki pocztowej.

Warunki uczestnictwa Wybranego Wyjazdu Letniego 2018

Please wait...
Regulamin promocji
Lista niezbędnych rzeczy
Karta uczestnika – Sport
Karta uczestnika – Survival
Karta uczestnika – Żeglarstwo
Karta uczestnika – 2 x Windsurfing
Obozy młodzieżowe w Czaplinku to nasze miejsce w Polsce do którego wracamy już 5 rok! Cudowna okolica, wspaniały ośrodek i duża dawka windsurfingu czynią te wyjazdy wyjątkowymi i pozostającymi w pamięci. Co roku poszerzamy naszą ofertę o nowe atrakcje, a także proponujemy stałe zajęcia tematyczne, które dzieci polubiły w latach poprzednich.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą tegoroczną ofertą obozu Czaplinek II turnus.

Miejsce

Obóz dziecięcy Czaplinek 2018 - Zdjęcie 1Czaplinek jest malowniczą miejscowością położoną w sercu pojezierza Drawskiego w województwie zachodnio-pomorskim. Ośrodek „Drawtur” znajduje się bezpośrednio przy jeziorze Drawskim, jednym z najczystszych jezior w Polsce.

Na terenie ośrodka znajdują się dwie plaże (windsurfingowa i pływacka), dwa boiska do piłki nożnej, boisko do koszykówki, siatkówki plażowej, badmintona, a także kort tenisowy i stoły do tenisa stołowego. Do naszej dyspozycji są kajaki, rowery turystyczne i wodne oraz  cały teren ośrodka, umożliwiający przeprowadzenie całego programu obozu. Dodatkowo w pobliżu znajduje się szeroka, miejska plaża z bogatą infrastrukturą.

Największą zaletą ośrodka „Drawtur” jest nasza baza windsurfingowa, która jest zlokalizowana na jednej z plaż. Dzięki temu mamy duży komfort w prowadzeniu zajęć windsurfingowych, co jest naszym głównym celem.

Zakwaterowanie

Uczestnicy zostaną zakwaterowani w parterowych pawilonach, w pokojach 4-8 osobowych. Każdy pokój posiada własną łazienkę, a także taras na którym można się spokojnie zrelaksować i odpocząć po zajęciach.

Pokoje 7 osobowe są podzielone na 3 pokoje (2+2+3) i posiadają osobno toaletę i prysznic.

Jeden pokój 8 osobowy jest podzielony na 3 pokoje (3+3+2) i posiada dwie łazienki z prysznicami.

Szczegółowe informacje odnośnie Ośrodka „Drawtur” znajdą Państwo na stronie:
www.drawtur.com

Transport

Obóz dziecięcy Czaplinek 2018 - Zdjęcie 2Transport autokarem na trasie Warszawa – (Łódź) – Czaplinek – (Łódź) – Warszawa.

Wyżywienie

Trzy posiłki plus podwieczorek. Śniadania i kolacja w formie stołu szwedzkiego, obiad dwudaniowy serwowany.

Terminy

03.07 – 13.07.2018

Program

Obóz letni Czaplinek 2018 II turnus ma charakter tematyczny. Każdy uczestnik przy zapisywaniu się wybiera temat swojego obozu. Każda grupa będzie miała swoje zajęcia w I i II bloku. Po kolacji wszystkie dzieci będą miały wspólne gry i zabawy. Nad uczestnikami będą czuwać opiekunowie dysponujący wiedzą, doświadczeniem oraz niezbędnymi uprawnieniami do przeprowadzenia swoich zajęć. Poniżej prezentujemy programy jakie będziemy realizować w trakcie obozu Czaplinek 2018 II turnus:

Sport

Obóz dziecięcy Czaplinek 2018 - Zdjęcie Sport jest najlepszą formą rozrywki, a w lato wręcz obowiązkową! Poza opcjonalnym windsurfingiem oraz wieczornymi zajęciami sportowo-rekreacyjnymi zapraszamy dzieci do grup sportowych, gdzie w trakcie zajęć będą poznawały różne dyscypliny sportowe, z którymi nie mają styczności na szkolnych zajęciach wychowania fizycznego. Co roku przedstawiamy dzieciom nowe sporty, które cieszą się prawdziwym zainteresowaniem o czym świadczyło zaangażowanie uczestników w nowe formy aktywności ruchowej. W trakcie zajęć będziemy proponować dzieciom takie gry jak Ultimate Frizbee, Tchoukball, Football Australijski, Rugby Tag,  Lacross, Skimboard, Baseball, Palant i wiele innych. Program zostanie dopasowany do wieku, sprawności i preferencji uczestników. Wiedza i kreatywność naszych instruktorów jest nieograniczona dlatego w trakcie zajęć wraz z uczestnikami stworzymy nowy sport, który będziemy promować na innych.

Zajęcia będą prowadzone przez stałą kadrę, z którą współpracujemy od lat. Stanowią  ją głównie absolwenci AWF, co daje gwarancję bezpieczeństwa w trakcie zajęć oraz zapewnia poprawną realizacji programu.

Cena: 1690 zł

Survival

Dwa lata temu nawiązaliśmy współpracę z profesjonalną grupą trekingową Night Hunters organizującą wyprawy survivalowe a pochodzącą właśnie z Czaplinka. Wszyscy członkowie grupy Night Hunters to specjaliści w swojej dziedzinie, miłośnicy wypraw terenowych. Uczestnicy zajęć survivalowych będą mieli codziennie zajęcia w terenie podzielone tematycznie. W programie: budowa schronienia, pozyskiwanie pożywienia, nawigacja w terenie, przeprawa przez wodę, pierwszą pomoc w warunkach terenowych a także dwudniowa wycieczka z noclegiem w szałasie! Zdecydowanie ulubiona atrakcja dzieci!

W przypadku niepogody zajęcia będą realizowane na terenie ośrodka.

Codzienne zajęcia survivalowe (ok 3 h dziennie) zapewnią dzieciom niezapomniany wypoczynek

Poza instruktorami Night Hunters wraz z młodzieżą udział w zajęciach będzie też brał nasz instruktor.

Cena: 1770 zł

Żeglarstwo

Wiatr wieje w różne żagle, a nasze biuro jest „strefą wszystkich wiatrów” dlatego poza opcjonalnym windsurfingiem, proponujemy także zajęcia z żeglarstwa. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonego żeglarza jachtowego, który pływa na łodziach żaglowych, windsurfingu jak i katamaranach.

Uczestnicy będą pływać codziennie po 3 h na jachcie typu Sasanka. Zajęcia z żeglarstwa będą prowadzone maksymalnie w 5 os grupach. W trakcie zajęć uczestnicy będą uczyć się konstrukcji jachtu, manewrów, a także kultury żeglarskiej. W trakcie obozu będzie również całodzienna wyprawa Żeglarska po wszystkich cudownych zatokach jeziora Drawsko.

Naszym celem jest zarażenie młodzieży bakcylem żeglarskim. Wraz z naszym instruktorem pokażemy uczestnikom radość z żeglowania i satysfakcje jaką daje pływanie z pełnymi żaglami.

Cena: 1950 zł

2 x Windsurfing

Dla miłośników sportów wodnych mamy podwójną dawkę windsurfingu! Uczestnicy profilu z podwójnym windsurfingiem będą mogli pływać 3 h dziennie pływając zarówno z instruktorem jak i doskonaląc swoje umiejętności towarzysząc innym grupom. Zajęcia windsurfingowe w tym przypadku będą nastawione na doskonalenie umiejętności, zdobywanie wiedzy teoretycznej i serwis sprzętu aby w przyszłości może zostać instruktorem?

Najważniejsze dla windsurferów to dobrze się bawić i to będzie główne nasze założenie.

Cena: 2060 zł

Windsurfing

Jak co roku na obozie w Czaplinku będzie możliwość skorzystania z kursu Windsurfingu organizowanego przez naszych przyjaciół z Final Zone. Kurs obejmuje 8 zajęć po 1,5 h w grupach max 7 osobowych. Każdy uczestnik w cenie kursu będzie miał zapewnione:

 • sprzęt dopasowany do swoich umiejętności i wzrostu
 • kamizelkę asekuracyjną
 • teorie i praktykę na wodzie
 • opiekę doświadczonego instruktora ze szkoły Final Zone

Na miejscu w szkole Final Zone będzie możliwość wypożyczenia pianki choć zawsze proponujemy aby uczestnik posiadał własną.

Dobrze jest też posiadać buty do windsurfingu. Na plaży windsurfingowej znajdują się czasami muszelki które mogą skaleczyć gołą stopę.

Zajęcia fakultatywne

Cena: 200 zł

Kierownik

Anna Zimnoch, tel. 608800646

Nauczycielka wychowania fizycznego. Instruktorka narciarstwa zjazdowego, pływania oraz piłki ręcznej.

Wychowawczyni i kierownik obozów dziecięcych i młodzieżowych z wieloletnim doświadczeniem.

Ceny obejmują

 • Transport: Warszawa – (Łódź) – Czaplinek – (Łódź) – Warszawa
 • Zakwaterowanie
 • Pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie plus podwieczorek)
 • Opiekę kadry instruktorskiej
 • Realizację programu
 • Szkolenie z pierwszej pomocy
 • Dostępność sprzętu sportowego
 • Wycieczkę do Kołobrzegu
 • Ubezpieczenie OC i NNW dla uczestników
 • Najlepszą zabawę, 100% bezpieczeństwa i codzienna porcję uśmiechu 🙂