Po pierwsze… kultura osobista.

O tym, że obozy z WindZone Travel to wspaniała przygoda i wspomnienia do końca życia nie musimy mówić. Wszyscy, co mieli tę przyjemność wyjechać z nami latem lub zimą doskonale o tym wiedzą.

Ale co poza innowacyjnymi grami sportowymi, milionami pomysłów na zabawy w deszczu, elementami ratownictwa wodnego, nauką pływania na windsurfingu lub nauką jazdy na nartach czy snowboardzie nasza kadra stara się przekazać dzieciom i młodzieży na wyjeździe?

To wychowanie.

Staramy się przekazać dzieciom, że absolutnie każdy zasługuje na uwagę i szacunek. Nie jest istotne, co robi, gdzie pracuje czy jak wygląda. Czy jest to kucharka ze stołówki, Pan który naprawia prysznic, a może Pani, która pracuje na recepcji – oni wszyscy zasługują na szacunek. Wśród rówieśników jest dokładnie tak samo. Nie ważne czy chłopak czy dziewczyna, starszy czy młodszy, chory czy zdrowy, w pełni sprawny czy z pewnymi ograniczeniami – absolutnie każdy zasługuje na szacunek.

Dbając o kulturę osobistą, zwracamy też uwagę na język, jakim posługują się młodzi oraz sposób w jaki komunikują się z innymi.

Nasza kadra stara się przekazywać wyższe wartości na każdym kroku, przede wszystkim swoim zachowaniem. Pokazuje tym samym, jak należy postępować, wypowiadać się czy zachowywać. Starając się wpłynąć na naszych podopiecznych pilnuje, aby Ci nie używali wulgaryzmów, a także wspierali tych, co potrzebują pomocy.  Poza tym bawią się z młodzieżą w różne gry, gdzie kulturalna postawa i umiejętność rozmowy, a  także współpracy z kolegą/koleżanką jest niezbędna.

„Nasze dzieci” doskonale wiedzą, że po ognisku i zjedzeniu kiełbasek talerze i sztućce powinny znaleźć się w koszu na śmieci. Wiedzą też, że po skończonej zabawie należy odnieść sprzęt na miejsce. Co więcej… nie trzeba im o tym mówić. SAMI Z SIEBIE proponują, że pomogą kadrze posprzątać. Właśnie takie małe rzeczy radują nas najbardziej.

W tym roku wprowadziliśmy także zajęcia z Savoir-vivre na naszych obozach letnich. Chcieliśmy pokazać dzieciom, że wychowanie to także sztuka zachowania przy stole, ale można to odnieść do absolutnie każdej dziedziny życia.

Wierzymy, że choćby część przekazanych informacji na tych zajęciach została zapamiętana.

Nawet mały procent jest już sukcesem.

Każdy z nas jest indywidualnością i ma prawo do własnego zdania, poglądów czy choćby stylu ubierania.  Możemy mieć inne zdanie, ale warto byśmy mieli szacunek do odmiennego podejścia.

Na naszych wyjazdach nie znajdziecie grupek młodzieży ‘siedzącej w telefonach’ przez cały dzień. Nie spotkacie się także z samowolką oraz nudą.

Spotkacie natomiast super młodzież, która wie, jak należy się zachowywać i jak traktować innych.

To właśnie za to pracownicy ośrodków, do których przyjeżdżamy cenią nasze dzieci, cenimy Je i my.

Szacunek do drugiej osoby i kultura osobista to cechuje obozy z WindZone Travel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.