Słowacja – piękno sąsiadujące z Polską

Słowacja jest pięknym krajem z bogatą tradycją zarówno historyczną jak i sportową, i kulinarną. Od wielu lat nasza firma wybiera Słowację na organizację obozów ze względu na jej walory przyrodnicze, rekreacyjne i gastronomiczne. Poza pięknymi terenami do uprawiania aktywnej turystyki jest ona bardzo gościnnym krajem, a jej mieszkańcy są bardzo pomocni, co nie raz już nam udowodnili.

Miejscami docelowymi, które wybieramy na nasze wyjazdy są Liptovski Mikulas, Liptovki Jan, Demanovska Dolina i oczywiście góra Chopok. Wszystkie powyższe miejsca znajdują się w Tatrach Niskich i są ośrodkami noclegowymi i turystycznymi obsługującymi klientów kompleksu narciarskiego Jasna.

Wyżej wymienione miasta posiadają bogatą infrastrukturę rekreacyjną. W Liptovskim Mikulasu znajdziemy największy na Słowacji park wodny Tatralandia, sale do laser tag czy tunel aerodynamiczny do samodzielnego latania. Dodatkowo, u podnóża gór znajduje się jezioro Liptovks Mara, które latem jest idealnym miejscem na odpoczynek po wędrówce licznymi szlakami górskimi m.in. do Jaskini Wolności.

Zimą, region słowackich Niskich Tatr ma jeszcze więcej do zaoferowania. Na górze Chopok znajduje się kompleks narciarski posiadający 24 km tras, który z roku na rok coraz bardziej rozbudowywany. Wszyscy miłośnicy białego szaleństwa mogą się tu poczuć jak w Alpach. Różne poziomy tras, ich długość i bogata infrastruktura (liczne wyciągi, gondole, punkty gastronomiczne) sprawiają, że jest to najlepsze miejsce do uprawiania sportów zimowych w okolicy Polski.

Zachwycając się Słowacją nie można zapomnieć też o cudownej kuchni, która zawsze trafia w nasze podniebienia. Wiele dań jest podobnych do kuchni czeskiej, ale „prażony syr” zawsze powoduje rozkosz na podniebieniu i Słowacy doskonale o tym wiedzą.

Krótko mówiąc: Słowacja to nasz najpiękniejszy sąsiad!

W tym roku zaplanowaliśmy dwa wyjazdy na Słowację, sprawdźcie sami:
Wyjazd rodzinny z Early Stage
oraz Obóz młodzieżowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.