Obóz dziecięcy
sportowo – rekreacyjny
Ryn 2020

I turnus 27.06 – 08.07.2020
SURVIVAL & ENGLISH
8 – 12 lat

OSTATNIE 2 MIEJSCA!

Jeśli w ciągu 15 min nie otrzymasz maila do potwierdzenia rejestracji, sprawdź folder „Spam” skrzynki pocztowej. Jeśli masz problem z wysłaniem formularza lub nie dotarło do Ciebie potwierdzenie zgłoszenia, to prosimy o kontakt mailowy pod: kontakt@windzone.pl

Obóz sportowo – rekreacyjny SURVIVAL & ENGLISH Ryn 2020 to propozycja dla wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas. W programie oprócz zabaw integracyjno-animacyjnych, gier i rozgrywek sportowych czy gier terenowych nie zabraknie zajęć z żeglarstwa (żeglarskie ABC, nauka podstawowych zwrotów, komend, manewrów oraz węzłów, a także pierwsze kroki pod żaglami), windsurfingu (zajęcia teoretyczne + praktyka z pełnym usprzętowieniem), gier z karabinami NERF, a także Archery Games (czyli gier i zabaw z łukami).

Ponadto na tym obozie uczestnicy zaczerpną szkolenia z survivalu – czyli sztuki przetrwania w warunkach naturalnych. Nauczymy ich jak obcować w świecie dzikiej przyrody i dobrze się przy tym bawić. W programie m.in. orientacja w terenie (m.in. posługiwanie się mapą) i określanie położenia, budowa schronienia czy pułapek.

Early Stage

Dodatkowo dzieci będą miały także zajęcia w języku angielskim prowadzone przez szkołę angielskiego Early Stage! Gry i zabawy edukacyjne po angielsku to świetna propozycja dla tych, którzy odczuwają barierę językową, a także dla wszystkich, którzy chcieliby nieco podszkolić swój warsztat. Forma prowadzenia zajęć jest dostosowana do wieku i umiejętności dzieci.

Zarówno zajęcia z survivalu jak i zajęcia z języka angielskiego prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę w tym zakresie.

Sport, zabawa i nauka w jednym to jest to, co wyróżnia WindZone!

Transport

Autokarem, na trasie:
Warszawa – Ryn – Warszawa.

Termin

27.06 – 08.07.2020

Wyżywienie

3 posiłki dziennie
Posiłki w formie stołu szwedzkiego, obiad dwudaniowy.

Miejsce

Ryn jest malowniczą miejscowością położoną w sercu mazur między Giżyckiem, a Mikołajkami nieopodal najdłuższego szlaku wodnego z Węgorzewa do Piszu nad jeziorem Ryńskim.

Ośrodek „Ośrodek Żeglarsko Wypoczynkowy Bocianie Gniazdo” posiada własne dojście do jeziora. Plaża dostosowana jest zarówno do wypoczynku, pływania jak i zajęć rekreacyjnych. Zapewniamy ratownika pilnującego naszej grupy w wodzie.

Ponadto obok kąpieliska znajduje się nasza baza windsurfingowa przy której jest zejście do wody które wykorzystujemy do zajęć windsurfingowych.

Dodatkowym atutem ośrodka jest posiadanie bogatej infrastruktury rekreacyjnej, olbrzymiej przestrzeni oraz boisk zarówno na terenie ośrodka jak i w sąsiedztwie (trzy boiska typu „Orlik”).

Zakwaterowanie

Baza noclegowa składa się z budynków na które składają się 3 domki, każdy wyposażony w 3 pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. W sumie w każdym domku może być 6-7 osób (w trzech pokojach).

Stołówka znajduje się na terenie ośrodka.

W tym roku każdy domek zostanie specjalnie przygotowany pod naszym okiem, na potrzeby obozów WindZone.

Program

W trakcie obozu oferujemy następujące atrakcje:

 • Wycieczka do Parku Dzikich Zwierząt Kadzidłowo
  Park znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Jego celem jest umożliwienie poznania przede wszystkim gatunków rodzimych. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych z człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikami, którzy opowiadają o poszczególnych zwierzętach, zwyczajach oraz potrzebie ochrony.
 • Zajęcia z survivalu – TYLKO W TYM TERMINIE!
  Nasze zajęcia to nie tylko suche rady. To forma szkolenia, w którym pokazujemy jak obcować w świecie dzikiej przyrody i dobrze się przy tym bawić. W programie m.in. orientacja w terenie (m.in. posługiwanie się mapą) i określanie położenia, budowa schronienia czy pułapek.
 • Zajęcia z ratownictwa – wszystkie dzieci będą miały 4 jednostki zajęciowe z podstaw ratownictwa. Na zajęciach dowiedzą się o pierwszej pomocy, RKO, podjęciu tonącego z wody i pływaniu ze sprzętem ratowniczym. Oczywiście wszystko w wymiarze podstawowym na miarę umiejętności uczestników,
 • Zajęcia z języka angielskiego – TYLKO W TYM TERMINIE!
  Gry i zabawy edukacyjne prowadzone w formie zabawowej przez wykwalifikowanego nauczyciela.
 • Gry i zabawy teambuildingowe – uczące pracy w grupie, integrujące,
 • Zabawy oraz kąpiele w jeziorze pod nadzorem ratownika,
 • Zajęcia z windsurfingu*
  Zajęcia prowadzone przez licencjonowanego instruktora windsurfingu. Zapewniamy sprzęt windsurfingowy, pianki oraz kamizelki asekuracyjne,

  *W przypadku niepogody gwarantujemy zajęcia teoretyczne, zajęcia na „sucho” oraz zabawy na deskach.
  *Zajęcia dla chętnych.

 • Zajęcia sportowo – rekreacyjne organizowane na pobliskich orlikach – proponujemy ciekawe dyscypliny sportowe, których dzieci nie znają jak np. ultimate frizbee, tchoukball, palant, rugby tag,
 • Archery Games – czyli drużynowa integracja w postaci bitwy na łuki (ze specjalnymi, bezpiecznymi strzałami), która daję ogromną dawkę zabawy i adrenaliny dla każdego.
  Zajęcia obejmują: strzelanie z łuków, zabawy + wielką grę drużynową.
 • NERF uczestnicy dzięki tym zabawkom będą mogli stoczyć rozgrywki na „śmierć i życie”. Na obóz można zabrać swoje karabiny.
 • Spacery, gry i zabawy na terenie ośrodka: m.in. chodzenie na szczudłach, nauka chodzenia na slacklinie, zabawy na trampolinie,
 • Gry terenowe – kultowa WindZonowa „50”, Kogel Mogel, Przemytnicy, Dwie Flagi,
 • Tematyczne disco – czyli dyskoteka w pirackim klimacie.
 • Karaoke – śpiewać każdy może,
 • Wieczorny SHOW m.in: Kocham Cię Polsko, Jak oni gadają, Mokra to melodia, Parada kłamców, Dziewczyny vs Chłopaki,
 • Mokra Baloniada – czyli turniej „siatkówki” balonami z wodą,
 • Integracja przy ognisku wraz z zabawą,
 • Gry i zabawy w świetlicy (w przypadku niepogody).

Windsurfing

Na terenie Ośrodka Bocianie Gniazdo znajduje się nasza baza windsurfingowa, gdzie będą organizowane zajęcia windsurfingowe, a także przechowywany cały sprzęt pływający. Będzie to miejsce zbiórek przed każdymi zajęciami na wodzie.

W programie obozu każdy uczestnik będzie miał 3h zajęć do wyboru:

 • Windsurfingowe
 • SUP


Dodatkowe godziny windsurfingu będą wykupywane po wykorzystaniu pakietu podstawowego wg załączonego cennika.

Kierownik

Bartosz Maścianica

Wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego, trener pływania II klasy, a także Starszy Ratownik WOPR.

Dodatkowo ukończył takie kursy jak: instruktor gimnastyki korekcyjnej, menedżer sportu, sternik motorowodny, żeglarz jachtowy, instruktor narciarstwa, stażysta ratownictwa lodowego, stażysta ratownictwa na wodach szybko płynących i powodziowych.

Jego pasją jest: sport oraz aktywny wypoczynek. Uwielbia także podróże (te małe i duże) i czas spędzany z rodzinną. Bartek w WindZonowym Teamie jest od początku jego istnienia.

Cena

2049 zł

Dodatkowo płatne (w dniu wyjazdu):
280 zł – 8h windsurfingu
500 zł – 16h windsurfingu
Płatność za szkolenie windsurfingowe gotówką w dniu wyjazdu.

Sprawdź czy przysługuje Ci zniżka!

Cena zawiera:

 • Transport Warszawa – Ryn – Warszawa,
 • Zakwaterowanie (11 noclegów!),
 • Pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie),
 • 3h zajęć windsurfingowych/SUP,
 • Wycieczkę do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie,
 • Nagrody oraz upominki,
 • Dostępność sprzętu sportowego,
 • Realizację programu,
 • Ubezpieczenie OC i NNW dla uczestników.