Obóz pływacko – rekreacyjny
Jantar 2021

Wiek uczestników 8 – 13 lat
ZAPISY ZAKOŃCZONE

PŁYWANIE – EKOLOGIA – SPORT – DOBRA ZABAWA – KULTURA OSOBISTA.

Pod tymi hasłami kryje się tegoroczny wyjazd do Jantaru na zakończenie wakacji.

Pływackie obozy w Jantarze stały się już tradycją. To propozycja dla wszystkich dzieci lubiących aktywnie spędzać czas. W programie oprócz podstawowych zabaw integracyjno-animacyjnych, gier i rozgrywek sportowych nie zabraknie PŁYWANIA. Codzienne zajęcia pływackie prowadzone przez instruktorów WindZone Swimming School to 45 min nauki pływania i 15 min zabawy w wodzie. Chyba nie musimy przekonywać, jakie i ile zalet wynika z systematycznego pływania, prawda? Na tym wyjeździe dzieci będą miały okazję przypomnieć sobie prawidłową technikę, a także nabyć nowe umiejętności jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Poza pływaniem nie zabraknie także SPORTU, czyli wszelkiego rodzaju ruchu na świeżym powietrzu, który jest wpisany w DNA WindZone Travel. Od zawsze dużą wagę przywiązujemy do sportu i rekreacji. W czasach, jakie nas zastały szczególnie dzieci zostały pozbawione jakichkolwiek możliwości wspólnych gier i zabaw na dworze, co w przypadku rozwoju młodego człowieka jest niezbędne. Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych rekreacja na świeżym powietrzu jest idealnym rozwiązaniem wpływającym na wzrost odporności i zdrowie dzieci.

Obozy letnie zawsze były i będą dogodną formą spędzenia letniego czasu na zabawach, a z naszymi instruktorami ta ZABAWA będzie ciekawa, interesująca, odkrywcza i pełna emocji. Sami posiadamy dużą bazę gier i zabaw, ale rozumiemy także potrzeby dzieci rozmawiając z nimi o ich oczekiwaniach i ulubionych aktywnościach. Dopasowujemy zajęcia sportowo/rekreacyjne do ich oczekiwań.

Na obozie pływacko – rekreacyjnym Jantar 2021 poza zabawami i grami czysto sportowymi uczestnicy zaznają także uroków natury, korzystając z otaczającego ośrodek lasu. Pokażemy też jak wykorzystując zużyte przedmioty codziennego użytku można stworzyć coś przydatnego i ponownie wykorzystać „śmieć”. EKOLOGIA jest niezbędna, aby nasza planeta dalej kwitła i cieszyła nas m.in. pięknymi lasami. Tę ideę spróbujemy przekazać także naszym uczestnikom, wręczając im wielorazowe butelki z filtrem do wody. Wierzymy, że tym sposobem przyczynimy się do mniejszego zużycia plastiku i oszczędności wody.

Ponadto obozy z WindZone Travel to także życiowe wartości, które staramy się przekazać naszym podopiecznym. Na naszych obozach dbamy o KULTURĘ OSOBISTĄ, koleżeńskie zachowania w grupie, współpracę, a także Savoir Vivre.

Obóz pływacko-rekreacyjny Jantar 2021 jest idealnym wyborem na koniec wakacji!

Transport

Autokarem, na trasie:
Warszawa – Jantar – Warszawa.

Termin

21.08 – 31.08.2021

Wyżywienie

3 posiłki dziennie
Śniadania i kolacja w formie stołu szwedzkiego, obiad dwudaniowy serwowany.

Miejsce

Obóz sportowo/rekreacyjny Jantar 2021 odbędzie się w miejscowości Jantar, znajdującej się na mierzei wiślanej. Jantar jest turystyczną wizytówką tego regionu, a szeroka plaża zapewni dzieciom idealny wypoczynek. Dodatkowo na drodze z Ośrodka na plażę mamy przepiękny las mieszany który swoim urokiem zniewala a przez swój zróżnicowany teren jest idealnym miejscem do zajęć survivalowych.

Ośrodek Bursztyn, w którym będą zakwaterowani uczestnicy, jest wyposażony w bogatą infrastrukturę sportową. Ośrodek posiada boiska do piłki nożnej i koszykówki oraz wielofunkcyjną salę gimnastyczna/fitness, na której można przeprowadzić wszelkiego rodzaju zajęcia ruchowe. Ponadto na terenie ośrodka znajduje się otwarty basen. Idealne rozwiązanie na szybką kąpiel w upalne dni.

Ośrodek Bursztyn oddalony jest 8 min piechotą przez las od plaży.

Zakwaterowanie

Uczestnicy będą zakwaterowani w pokojach 3, 4, 5 osobowych wyposażonych w pełen węzeł sanitarny.

Dokładne informacje wraz ze zdjęciami znajdą Państwo na stronie ośrodka:
www.orwbursztyn.pl

Bezpieczeństwo

Biuro podróży WindZone Travel spełnia wszelkie wymagania dot. organizacji wyjazdów w dobie wirusa SARS-CoV-2.

Na naszych wyjazdach letnich 2020 nie odnotowaliśmy żadnego przypadku zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Dzięki wprowadzonej profilaktyce oraz zastosowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa na siedem wyjazdów dziecięcych oraz młodzieżowych zorganizowanych latem 2020, żadne dziecko nie wróciło z wyjazdu chore czy z podejrzeniem koronawirusa.

Jednocześnie zapewniamy, że na wyjazdach dziecięcych i młodzieżowych lato 2021 dołożymy wszelkich starań, aby były one całkowicie bezpieczne poczynając od bezpiecznego przejazdu autokarem, zadbaniu o higienę na terenie ośrodka wypoczynku, bezpiecznie prowadzonych zajęć z dziećmi, zdrowej kadry wychowawczej oraz na zdrowych współuczestnikach wyjazdu kończąc.

Informujemy, iż na bieżąco śledzimy informacje z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Program

Program obozu sportowo-rekreacyjnego Jantar 2021 nastawiony jest na ruch, dobrą zabawę i poznanie okolicy. W związku z tym nasz program i atrakcje składające się na niego podzieliliśmy na trzy części: sport i rekreacja, rozrywka oraz turystyka.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja to nasze flagowe zajęcia, które będą realizowane codziennie w wymiarze czasowym odpowiadającym programowi i warunkom atmosferycznym.

Wiemy, jak bardzo dzieci potrzebują aktywności na świeżym powietrzu, szczególnie w czasach, jakie mamy obecnie.  W programie wyjazdu nie zabraknie na pewno znanych i popularnych gier zespołowych (piłka nożna, siatkówka, badminton) jak i zabaw rekreacyjnych (flagi, przemytnicy).

W programie sportowo-rekreacyjnym znajdziecie m.in.:

Pływanie​

Zajęcia odbędą się na oddalonej o 1,5km pływalni (dojazd melexami – powrót na piechotę przez las). Dzieci będą mogły na spokojnie przypomnieć sobie wszystko czego nauczyły się w roku wcześniejszym lub nauczyć się lepiej pływać np. przed obowiązkowymi zajęciami pływackimi w 2 klasach. Zajęcia prowadzone są przez naszych instruktorów.​

Ultimate frisbee

Fantastyczna gra zespołowa nie generująca fizycznego kontaktu z przeciwnikiem. Kto grał ten wie, że wciąga po uszy nie tylko młodszych, ale i starszych uczestników.

Kąpiele w morzu

Zabawy oraz kąpiele w morzu pod nadzorem ratownika.

Ringo

Szybkie wytłumaczenie zasad, „schowanie jednej ręki” i już jesteś gotowy do wielkiej gry w ringo!

Archery Games

Super zabawa szczególnie w tak pięknym lesie jaki mamy wokół Ośrodka. Dzieci odpowiednio zabezpieczone w maski ochronne realizują scenariusz zabawy mając do dyspozycji łuki i zakończone gąbką strzały.

Palant

Rewelacyjna gra zespołowa zbliżona do amerykańskiego baseballu.

Tchoukball

Bezkontaktowa zespołowa gra sportowa rozgrywana przez dwie drużyny z użyciem piłki oraz dwóch specjalnych ram z naciągniętą siatką, które pełnią rolę bramek. Tego raczej nie znajdziecie w szkolnym programie. 🙂

Rugby Tag

Świetna gra zespołowa ucząca współpracy. Nie występują tutaj elementy szarży (ataku na zawodnika z piłką). Sprzyja rozwoju fizycznemu w szkolnej edukacji, jest też świetnym wprowadzeniem do rugby.

Piłka Nożna

Gra drużynowa nie tylko dla chłopców. Emocje jak na mundialu!

Badminton

Sport drużynowy, który cieszy się ogromną popularnością wśród uczestników. Kto przejdzie do wielkiego finału?

Zabawy integracyjne

Nie ma niczego fajniejszego niż poznawanie nowych uczestników i zawieranie przyjaźni w formie zabawowej.

Wszystkie atrakcje dobierane będą w zależności od pogody oraz nastrojów uczestników wyjazdu.

Rozrywka

W trakcie wakacji, gdy nie ma obowiązków szkolnych, jest czas na rozrywkę! Oczywiście nasze zajęcia sportowe nie są nudną sztywną formą zajęć WFowych. Zawsze wprowadzamy elementy rozrywkowe do wszystkich zajęć ale wieczorami lub za dnia, gdy już zdążyliśmy nabiegać się za piłką dobrze jest wspólnie się pośmiać, popracować w grupach lub wygrać obozowy teleturniej!

W programie rozrywkowym znajdziemy m.in.:

Challenge Day

Dzień, w którym będą odbywały się wszystkie finały obozowych rozgrywek. Gwarantujemy, że od samego rana wszyscy będą mocno podekscytowani. Dla każdego przewidziane są nagrody, a dla najlepszych wyróżnienia.

Teambuilding

Gry i zabawy uczące pracy w grupie, integrujące, wyznaczające mocne strony grupy, pełne śmiechu.

Dwie Flagi

Uwielbiana przez obozowiczów gra terenowa dla każdego. Schowaj flagę i zdobądź flagę przeciwnej drużyny!

Crazy Games

Podwórkowe zabawy z czasów naszych rodziców i nie tylko.

Chusta Klanza

Kolorowa chusta może być atrakcją dla małych i dużych. Nasza kadra z pewnością wybierze najlepsze zabawy integracyjne i zapoznawcze.

Ognisko

Nie ma nic lepszego jak wieczorna integracja przy ognisku z kiełbaskami, pieczonym chlebkiem lub piankami wraz z zabawą.

Disco

Dyskoteka w wybranym przez uczestników klimacie pełna zabaw i tańców dla każdego.

Teleturnieje

Wieczorne zabawy dla każdego. Dziewczyny vs Chłopaki, Parada Kłamców, Jaka to melodia oraz Familiada. Dużo śmiechu gwarantowane! ​

Mokra Baloniada

Turniej „siatkówki” balonami z wodą. Orzeźwi i sprawi wiele radości.

Kolorowe Party

Zabawa z wykorzystaniem proszków holi to radość i… przepiękne zdjęcia!

WindZonowy Runmageddon

Nie ma nic przyjemniejszego, jak nietypowy wyścig, z wieloma przeszkodami, w którym można się nieco ubrudzić. Każdy może się sprawdzić, ale tylko raz!

WindZonowa 50-tka

Popisowa gra terenowa WindZone Travel. Sprawność fizyczna, wiedza, opanowanie oraz poczucie humoru na pewno się tutaj przydadzą. Aha, nie zapomnijcie także o szczęściu.​

Plażowanie

Chill na plaży – dzieciom się to marzy! Poza zasłużonym odpoczynkiem pobawimy się na sportowo oraz stworzymy konkurs rzeźb z piasku.

Ty decydujesz!

Na każdym z naszych wyjazdów możesz mieć wpływ na wybór aktywności/zabawy/sportu danego dnia. Kadra będzie zbierała wieczorem anonimowe głosy od uczestników z ich prośbami dot. kolejnego dnia.

Wszystkie atrakcje dobierane będą w zależności od pogody oraz nastrojów uczestników wyjazdu.

Turystyka

Obozy młodzieżowe zawsze były i będą okazją do zwiedzania Polski przez młodych ludzi. Zarówno miasta, zabytki jak i przyroda bywają w niektórych zakątkach Polski unikatowe na skalę światową.

Na obozie Jantar 2021 planujemy następujące wycieczki:

Wycieczka do Zoo w Gdańsku

Największe ZOO w Polsce. 164 gatunki zwierząt z wszystkich kontynentów i ponad 123 hektary przepięknego terenu.

Spacer po Starym Mieście (Gdańsk)

Spacer, zdjęcie pod fontanną Neptuna, zakup pamiątek, a także odrobina szaleństwa w postacie lodów czy gofrów – dlaczego nie?

Wycieczka kolejką wąskotorową

Wsiądziemy do pociągu byle jakiego i postaramy się złapać wiatr we włosy!

Czas wolny

Pojęcie „czasu wolnego” na naszych wyjazdach ogranicza się do przerwy poobiedniej i okresu przed ciszą nocną. Przerwa poobiednia to z reguły 1-1,5h odpoczynku, możliwość wykonania telefonu do rodziców (telefony zbierane są przez kadrę po przerwie poobiedniej), a także stworzenie przestrzeni dla uczestników na ich własne, kreatywne zabawy. Przygotowując się do snu dzieci również mają chwilę dla siebie którą mogą wykorzystać wedle uznania, o ile już się umyli lub wiedzą kiedy to nastąpi.

Podane godziny zajęć i posiłków są orientacyjne, przed wyjazdem wszystkim zapisanym na wyjazd prześlemy informację z obowiązującym planem dnia.

Kierownik

Anna Zimnoch

Instruktorka narciarstwa zjazdowego, pływania, piłki ręcznej, fitness. Nauczycielka wychowania fizycznego, kierownik i wychowawca kolonijny i obozowy z wieloletnim doświadczeniem. Owocna współpraca z Windzone już od 5 lat – niemalże od powstania firmy. Ania to doświadczony kierownik naszych wyjazdów. Co najmniej raz w roku możecie być latem pod Jej opieką.

Cena

1919zł
(zaliczka 500zł)

WindZone Michał Gąsiński, ul. Rozłogi 12A / 10, 01-310 Warszawa
Tytuł: Jantar, imię i nazwisko uczestnika
Ing Bank Śląski: 78 1050 1041 1000 0092 0703 2344

Zaliczkę należy uiścić po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Zaliczka jest bezzwrotna i stanowi podstawę do uczestnictwa w wyjeździe.

Pełną kwotę należy uregulować do dnia 31.07.2021.

Cena obejmuje:

  • Transport Warszawa – Jantar – Warszawa,
  • Zakwaterowanie (10 noclegów!),
  • Wycieczkę do Zoo oraz na Rynek Starego Miasta Gdańsk,
  • Przejazd kolejką wąskotorową,
  • Pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie),
  • Realizację programu,
  • Dostępność sprzętu sportowego,
  • Nagrody oraz upominki,
  • Ubezpieczenie NNW dla uczestników.