Obóz sportowo – rekreacyjny
Ryn 2021

Wiek uczestników 8 – 13 lat

Termin

20.07 – 31.07.2021

Jeśli w ciągu 15 min nie otrzymasz maila do potwierdzenia rejestracji, sprawdź folder „Spam” skrzynki pocztowej. Jeśli masz problem z wysłaniem formularza lub nie dotarło do Ciebie potwierdzenie zgłoszenia, to prosimy o kontakt mailowy pod: kontakt@windzone.pl

Miejsce

Ryn

SPORT – AKROBATYKA – REKREACJA – EKOLOGIA – KULTURA OSOBISTA

Pod tymi hasłami kryje się turnus III tegorocznego wyjazdu do Rynu. Obóz sportowo-rekreacyjny nastawiony jest na SPORT, ale w naszym WindZonowym wydaniu. Jako, że jesteśmy ekspertami w pokazywaniu młodzieży nowych dyscyplin sportu to taki właśnie klimat będzie miał ten wyjazd. Ultimate frisbee, Football australijski czy Tchoukball znajdą swoje miejsce w programie obozu. Sięgniemy też do dalszych zakamarków Świata, aby pokazać uczestnikom inne ciekawe formy rywalizacji z całego globu. Na życzenie naszych dzieci nie zabraknie oczywiście znanych dyscyplin jak: piłka nożna czy badminton. Na obozie będziemy też tworzyć własną dyscyplinę sportu, którą później będziemy promować na naszych kanałach i przyszłych wyjazdach.

WindZonowy Sport to także indywidualne umiejętności, jak np. AKROBATYKA. W kadrze obozu będą instruktorzy gimnastyki, którzy pokażą i będą się starać nauczyć dzieci stania na rękach, chodzenia na rękach, ewolucji na trampolinie czy Trickboardzie. Same podstawy, nic trudnego! A jeśli to będzie za mało i pojawią się tacy, którzy wykażą się wyjątkowymi zdolnościami, to może odkryjemy nowy talent? Nasi instruktorzy nauczą też umiejętnego upadania, co jest chyba najbardziej przydatne w życiu. 🙂

Sport i REKREACJA często idą w parze, ale w naszym DNA rekreacja to aktywne spędzanie czasu bez rywalizacji czysto sportowej. Raz będzie to zabawa w wodzie, innym razem wycieczka na SUPach albo zabawy z łukami (Archery Games). Wyjdziemy też poza teren ośrodka na podchody, zwiedzając piękną okolicę Rynu. Wszystko, co najlepsze dla naszych podopiecznych. Na obozach WindZone rekreacja to dobra zabawa, która zawsze jest ciekawa, interesująca, odkrywcza i pełna emocji. Jesteśmy specami od dobrej zabawy. Posiadamy sporą dawkę wiedzy w tym zakresie, ale rozumiemy także potrzeby dzieci rozmawiając z nimi o ich oczekiwaniach i ulubionych aktywnościach

Na obozie sportowo-rekreacyjnym w Rynie, poza zabawami i grami uczestnicy zaznają także uroków natury. EKOLOGIA jest niezbędna, aby nasza planeta dalej kwitła i cieszyła nas m.in. pięknymi lasami. Tę ideę spróbujemy przekazać także naszym uczestnikom m.in. wręczając im wielorazowe butelki z filtrem do wody. Wierzymy, że tym sposobem przyczynimy się do mniejszego zużycia plastiku i oszczędności wody.

Ponadto obozy z WindZone Travel to także życiowe wartości, które staramy się przekazać naszym podopiecznym. Na naszych obozach dbamy o KULTURĘ OSOBISTĄ, koleżeńskie zachowania w grupie, współpracę, a także Savoir Vivre.

Ten wyjazd to naprawdę dobry wybór i mieszanka wszystkiego, co najlepsze dla dzieci i młodzieży!

Transport

Autokarem, na trasie:
Warszawa – Ryn – Warszawa.

Termin

20.07 – 31.07.2021

Wyżywienie

3 posiłki dziennie.
Posiłki w formie stołu szwedzkiego.

Miejsce

Ryn jest malowniczą miejscowością położoną w sercu centrum mazur między Giżyckiem, a Mikołajkami nieopodal najdłuższego szlaku wodnego z Węgorzewa do Piszu nad jeziorem Ryńskim.

Ośrodek „Ośrodek Żeglarsko Wypoczynkowy Bocianie Gniazdo” posiada własne dojście do jeziora. Plaża dostosowana jest zarówno do wypoczynku, pływania jak i zajęć rekreacyjnych. Zapewniamy ratownika pilnującego naszej grupy w wodzie.

Dodatkowym atutem ośrodka jest posiadanie bogatej infrastruktury rekreacyjnej, olbrzymiej przestrzeni oraz boisk zarówno na terenie ośrodka jak i w sąsiedztwie (trzy boiska typu „Orlik”).

Zakwaterowanie

Baza noclegowa składa się z budynków na które składają się 3 domki, każdy wyposażony w 3 pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. W sumie w każdym domku może być 6-7 osób (w trzech pokojach)

Stołówka znajduje się na terenie ośrodka.

Bezpieczeństwo

Biuro podróży WindZone Travel spełnia wszelkie wymagania dot. organizacji wyjazdów w dobie wirusa SARS-CoV-2.

Na naszych wyjazdach letnich 2020 nie odnotowaliśmy żadnego przypadku zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Dzięki wprowadzonej profilaktyce oraz zastosowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa na siedem wyjazdów dziecięcych oraz młodzieżowych zorganizowanych latem 2020, żadne dziecko nie wróciło z wyjazdu chore czy z podejrzeniem koronawirusa.

Jednocześnie zapewniamy, że na wyjazdach dziecięcych i młodzieżowych lato 2021 dołożymy wszelkich starań, aby były one całkowicie bezpieczne poczynając od bezpiecznego przejazdu autokarem, zadbaniu o higienę na terenie ośrodka wypoczynku, bezpiecznie prowadzonych zajęć z dziećmi, zdrowej kadry wychowawczej oraz na zdrowych współuczestnikach wyjazdu kończąc.

Informujemy, iż na bieżąco śledzimy informacje z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Program

Program obozu sportowo-rekreacyjnego Ryn 2021 nastawiony jest na ruch, dobrą zabawę i poznanie okolicy. W związku z tym nasz program i atrakcje składające się na niego podzieliliśmy na trzy części: sport i rekreacja, rozrywka oraz turystyka.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja to nasze flagowe zajęcia, które będą realizowane codziennie w wymiarze czasowym odpowiadającym programowi i warunkom atmosferycznym. Jako, że jest to główny punkt programu nie będziemy się nudzić, ale damy też młodzieży pole do wyboru i kreatywności.

Wiemy, jak bardzo dzieci potrzebują aktywności na świeżym powietrzu, szczególnie w czasach, jakie mamy obecnie.  W programie wyjazdu nie zabraknie na pewno znanych i popularnych gier zespołowych (piłka nożna, siatkówka, badminton) oraz terenowych (podchody) czy zabaw w wodzie jak i nowych nieznanych jeszcze uczestnikom.

W programie sportowo-rekreacyjnym znajdziecie m.in.:

Zajęcia akrobatyczne

Mostki, przewroty, przerzuty bokiem, stanie na rękach i chodzenie na nich? A może stretching będzie najlepszą opcją?
Takich rzeczy będą uczyć nasi instruktorzy na tym wyjeździe wszystkich chętnych akrobatów. Zajęcia prowadzone będą przez odpowiednio wykwalifikowanych instruktorów.

Zajęcia sportowe z całego Świata

Jaka gra jest popularna w Australii, Chinach a może wśród Eskimosów? Sprawdzimy każde miejsce na świecie i przedstawimy młodzieży dyscypliny sportu które są popularne w innych regionach świata. Część z nich sprawdzimy na własnej skórze. Uczestnicy zdecydują jakich.

Splashball

Gra zespołowa o podłożu Waterpolo ale z uproszczonymi zasadami. Każdy może wziąć w niej udział!

Football Australijski

Najpopularniejsza gra na antypodach. Zasady są proste, łatwo przyswajalne, a co najważniejsze, gra jest bezkontaktowa.

KUBB/Bule

Podobne zasady, podobna gra z tym, że jedna ze Skandynawii a druga z Francji. Jedna i druga bardzo popularna w swoich krajach.

Dwa Ognie

Znana z sal gimnastycznych w szkole gra, polegająca na wyautowaniu zawodników drużyny przeciwnej.

Cornhole

Prosta gra polegająca na trafieniu woreczkami z fasolą do celu. Podobna w zasadach do Kubb i Buli.

Ultimate frisbee

Fantastyczna gra zespołowa nie generująca fizycznego kontaktu z przeciwnikiem. Kto grał ten wie, że wciąga po uszy nie tylko młodszych, ale i starszych uczestników.

Kąpiele w jeziorze

Zabawy oraz kąpiele w jeziorze pod nadzorem ratownika.

Ringo

Szybkie wytłumaczenie zasad, „schowanie jednej ręki” i już jesteś gotowy do wielkiej gry w ringo!

Archery Games

Dzieci odpowiednio zabezpieczone w maski ochronne realizują scenariusz zabawy mając do dyspozycji łuki i zakończone gąbką strzały.

Piłka Nożna

Gra drużynowa nie tylko dla chłopców. Przepięknie skoszona trawa na pobliskim orliku i odpowiednio zmotywowani zawodnicy to gwarancja emocji jak na mundialu!

Badminton

Sport drużynowy, który cieszy się ogromną popularnością wśród uczestników. Kto przejdzie do wielkiego finału?

Palant

Rewelacyjna gra zespołowa zbliżona do amerykańskiego baseballu.

Rugby Tag

Świetna gra zespołowa ucząca współpracy. Nie występują tutaj elementy szarży (ataku na zawodnika z piłką). Sprzyja rozwoju fizycznemu w szkolnej edukacji, jest też świetnym wprowadzeniem do rugby.

Tchoukball

Bezkontaktowa zespołowa gra sportowa rozgrywana przez dwie drużyny z użyciem piłki oraz dwóch specjalnych ram z naciągniętą siatką, które pełnią rolę bramek. Tego raczej nie znajdziecie w szkolnym programie. 🙂

Zabawy integracyjne

Nie ma niczego fajniejszego niż poznawanie nowych uczestników i zawieranie przyjaźni w formie zabawowej.

Na terenie Ośrodka Bocianie Gniazdo znajduje się nasza baza windsurfingowa, gdzie będą organizowane zajęcia windsurfingowe, a także przechowywany cały sprzęt pływający. Będzie to miejsce zbiórek przed każdymi zajęciami na wodzie.

W programie obozu każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z dwóch jednostek zajęć:

 • Windsurfingowych (jedna jednostka zajęciowa)
 • Na SUPie (jedna jednostka zajęciowa)


Dodatkowe zajęcia windsurfingu będą wykupywane po wykorzystaniu pakietu podstawowego wg załączonego cennika.

Wszystkie atrakcje dobierane będą w zależności od pogody oraz nastrojów uczestników wyjazdu.

Rozrywka

W trakcie wakacji, gdy nie ma obowiązków szkolnych, jest czas na rozrywkę! Oczywiście nasze zajęcia sportowe nie są nudną sztywną formą zajęć WFowych. Zawsze wprowadzamy elementy rozrywkowe do wszystkich zajęć ale wieczorami lub za dnia, gdy już zdążyliśmy nabiegać się za piłką dobrze jest wspólnie się pośmiać, popracować w grupach lub wygrać obozowy teleturniej!

W programie rozrywkowym znajdziecie:

Chusta Klanza

Kolorowa chusta może być atrakcją dla małych i dużych. Nasza kadra z pewnością wybierze najlepsze zabawy integracyjne i zapoznawcze.

Challenge Day

Dzień, w którym będą odbywały się wszystkie finały obozowych rozgrywek. Gwarantujemy, że od samego rana wszyscy będą mocno podekscytowani. Dla każdego przewidziane są nagrody, a dla najlepszych wyróżnienia.

Disco

Dyskoteka w wybranym przez uczestników klimacie pełna zabaw i tańców dla każdego.

Dwie Flagi

Uwielbiana przez obozowiczów gra terenowa dla każdego. Schowaj flagę i zdobądź flagę przeciwnej drużyny!

WindZonowa 50-tka​

Popisowa gra terenowa WindZone Travel. Sprawność fizyczna, wiedza, opanowanie oraz poczucie humoru na pewno się tutaj przydadzą. Aha, nie zapomnijcie także o szczęściu.

Ognisko

Nie ma nic lepszego jak wieczorna integracja przy ognisku z kiełbaskami, pieczonym chlebkiem lub piankami wraz z zabawą.

Teambuilding

Gry i zabawy uczące pracy w grupie, integrujące, wyznaczające mocne strony grupy, pełne śmiechu.

Teleturnieje

Wieczorne zabawy dla każdego. Dziewczyny vs Chłopaki, Parada Kłamców, Jaka to melodia oraz Familiada. Dużo śmiechu gwarantowane! ​

Mokra Baloniada

Turniej „siatkówki” balonami z wodą. Orzeźwi i sprawi wiele radości.

Kolorowe Party

Zabawa z wykorzystaniem proszków holi to radość i… przepiękne zdjęcia!

WindZonowy Runmageddon

Nie ma nic przyjemniejszego, jak nietypowy wyścig, z wieloma przeszkodami, w którym można się nieco ubrudzić. Każdy może się sprawdzić, ale tylko raz!

Crazy Games

Podwórkowe zabawy z czasów naszych rodziców i nie tylko.

Plażowanie

Chill na plaży – dzieciom się to marzy! Poza zasłużonym odpoczynkiem pobawimy się na sportowo oraz stworzymy konkurs rzeźb z piasku.

Ty decydujesz!

Na każdym z naszych wyjazdów możesz mieć wpływ na wybór aktywności/zabawy/sportu danego dnia. Kadra będzie zbierała wieczorem anonimowe głosy od uczestników z ich prośbami dot. kolejnego dnia.

Wszystkie atrakcje dobierane będą w zależności od pogody oraz nastrojów uczestników wyjazdu.

Turystyka

Obozy młodzieżowe zawsze były i będą okazją do zwiedzania Polski przez młodych ludzi. Zarówno miasta, zabytki jak i przyroda bywają w niektórych zakątkach Polski unikatowe na skalę światową. Na tym obozie planujemy wycieczkę do Giżycka – gdzie młodzież zwiedzi największy zabytek na Maurach Twierdzę Boyen. Nie zabraknie także czasu na plażowanie oraz zakup pamiątek. Ponadto zorganizujemy też wycieczkę SUPami na oddaloną o kilkaset metrów bezludną wyspę. Czy znajdziemy nowe formy fauny i flory? Kto wie?

Nie zabraknie też spaceru do Rynu w celach pamiątkowych i gofrowych.

Czas wolny

Pojęcie „czasu wolnego” na naszych wyjazdach ogranicza się do przerwy poobiedniej i okresu przed ciszą nocną. Przerwa poobiednia to z reguły 1-1,5h odpoczynku, możliwość wykonania telefonu do rodziców (telefony zbierane są przez kadrę po przerwie poobiedniej), a także stworzenie przestrzeni dla uczestników na ich własne, kreatywne zabawy. Przygotowując się do snu dzieci również mają chwilę dla siebie którą mogą wykorzystać wedle uznania, o ile już się umyli lub wiedzą kiedy to nastąpi.

Podane godziny zajęć i posiłków są orientacyjne, przed wyjazdem wszystkim zapisanym na wyjazd prześlemy informację z obowiązującym planem dnia.

Zajęcia fakultatywne

Windsurfing*

Zajęcia w grupach z instruktorem

Do wyboru:

5 jednostek zajęciowych** – 250,00 zł
10 jednostek zajęciowych** – 450,00 zł

Zajęcia windsurfingowe na każdym poziomie zaawansowania. Nauczymy zarówno pływać od podstaw, jak i udoskonalimy posiadane umiejętności. Uczestnicy dostaną też informacje teoretyczne, które pomogą „okiełznać” ten sport.

* W przypadku niepogody gwarantujemy zajęcia teoretyczne, zajęcia na „sucho” oraz zabawy na deskach.
** Jednostka zajęciowa – 75-90 min zajęć

Płatność za szkolenie windsurfingowe gotówką w dniu wyjazdu.

Kierownik

Anna Zimnoch

Instruktorka narciarstwa zjazdowego, pływania, piłki ręcznej, fitness. Nauczycielka wychowania fizycznego, kierownik i wychowawca kolonijny i obozowy z wieloletnim doświadczeniem. Owocna współpraca z Windzone już od 5 lat – niemalże od powstania firmy. Ania to doświadczony kierownik naszych wyjazdów. Co najmniej raz w roku możecie być latem pod Jej opieką.

Cena

1999 zł
(zaliczka 500zł)

WindZone Michał Gąsiński, ul. Rozłogi 12A / 10, 01-310 Warszawa
Tytuł: Jantar, imię i nazwisko uczestnika
Ing Bank Śląski: 78 1050 1041 1000 0092 0703 2344

Zaliczkę należy uiścić po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Zaliczka jest bezzwrotna i stanowi podstawę do uczestnictwa w wyjeździe.

Pełną kwotę należy uregulować do dnia 27.06.2021.

Cena obejmuje:

 • Transport Warszawa – Ryn – Warszawa,
 • Zakwaterowanie (11 noclegów!),
 • Pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie),
 • 2 jednostki zajęciowe windsurfingowych/SUP,
 • Wycieczkę do Giżycka oraz bilety zwiedzania Twierdzy Boyen,
 • Nagrody oraz upominki,
 • Dostępność sprzętu sportowego,
 • Realizację programu,
 • Ubezpieczenie NNW dla uczestników.

Cena nie obejmuje:

 • Zajęć fakultatywnych.