Obóz Wędrowny
Mazury 2020

19.07 – 31.07.2020
13 – 18 lat

LISTA ZAMKNIĘTA
BRAK WOLNYCH MIEJŚĆ

Obóz wędrowny skierowany jest do młodzieży kochającej przygody na wodzie!!! Dodatkowo, to także fantastyczna możliwość sprawdzenia siebie, swoich możliwości oraz sposobów radzenia sobie ze stresem i nie tylko. Nasza kadra będzie sprawowała opiekę nad młodzieżą, jednocześnie dając im dużą swobodę działania i możliwość popełniania błędów, tak aby sami doszli do rozwiązania. Taką WindZonową szkołę życia warto przeżyć!

W trakcie wyjazdu będziemy pływać po mazurskich wodach zarówno jachtami typu Antila 24, jak i SUPami. Grupa będzie nocowała codziennie w innym miejscu, ustalonym wcześniejszego dnia.

Pierwsza część obozu będzie poświęcona trasie żeglarskiej. Będziemy pływać m.in po jeziorach Tałty, Jagodne, Niegocin, Kisajno, Dargin i Mamry. Trasa, która pokonamy w dużej mierze będzie uzależniona od pogody i możliwości uczestników. Część żeglarska rozpocznie i skończy się w Rynie, w porcie Bociane Gniazdo.

Druga część obozu rozpocznie się po jednodniowym odpoczynku w Rynie. Młodzież wypłynie na SUPach, w stronę Rucianej Nidy. Długość trasy, jaką pokonają zależna jest od pogody i możliwości uczestników.

Transport

Grupa dojeżdża autokarem z Dworca Zachodniego bezpośrednio do Rynu. Powrót do Warszawy również autokarem.

Termin

19.07 – 31.07.2020

Wyżywienie

W I części wyjazdu grupa będzie jadła śniadania na jachtach, zaś obiadokolacje w porcie (w zależności od portu w którym będzie się znajdowała) lub będzie przygotowywała sama.
W II części grupa również będzie jadła śniadania we własnym zakresie. Natomiast obiadokolacje (w zależności od miejsca noclegu), grupa będzie przygotowywała sama lub jadła przygotowane posiłki na kempingach.

Miejsce

Mazury i nasze piękne jeziora nie potrzebują reklamy. Jest to jedne z najpiękniejszych miejsc na ziemi, a najlepiej się je podziwia z perspektywy wody.

Dodatkowo, wyprawa na SUPach zapewni obcowanie z miejscami do których często ludzie nie mają dostępu. Rożne wyspy, zatoczki są bogate w faunę i florę nietkniętą przez człowieka. Takie właśnie atrakcje gwarantujemy w trakcie naszego obozu Wędrownego Mazury 2020.

Zakwaterowanie

Grupa będzie zakwaterowana na 3 sposoby:

W I części wyjazdu (7 dni) grupa będzie nocowała na jachtach zacumowanych w portach. W zależności od portu na miejscu będą różne udogodnienia. Młodzież będzie mogła również skorzystać z sanitariatów.

W dniu przerwy grupa będzie nocowała w domkach, w Rynie.

W II części wyjazdu (4 dni) grupa będzie nocowała w namiotach na polach kempingowych wyposażonych w sanitariaty.

Program

Program obozu będzie podzielony na dwie części:

  • I część żeglarska – grupa popłynie na Mamry i z powrotem.
  • II część na SUPach – grupa popłynie do Rucianej Nidy lub Mikołajek, skąd wróci autobusem do Rynu.
 
Podczas przerw i na postojach grupa będzie realizowała część
rekreacyjną. Każde zajęcia będą dopasowane do upodobań uczestników.

Cena

1990 zł – (zaliczka 500zł/os)

Cena zawiera:

  • Czarter jachtów,
  • Czarter SUPów,
  • Noclegi w portach,
  • Nocleg w Rynie,
  • Noclegi na polach namiotowych,
  • Transport (PKS na trasie Warszawa-Ryn-Warszawa),
  • Wyżywienie,
  • Ubezpieczenie OC i NNW dla uczestników.