Obóz kulinarno – rekreacyjny
Rukławki 2021

Wiek uczestników 14 – 18 lat

Termin

07.07 – 18.07.2021

Jeśli w ciągu 15 min nie otrzymasz maila do potwierdzenia rejestracji, sprawdź folder „Spam” skrzynki pocztowej. Jeśli masz problem z wysłaniem formularza lub nie dotarło do Ciebie potwierdzenie zgłoszenia, to prosimy o kontakt mailowy pod: kontakt@windzone.pl

Miejsce

Rukławki

KULINARIA – ZDROWIE – EKOLOGIA – KULTURA OSOBISTA – DOBRA ZABAWA

Obóz Kulinarno-rekreacyjny Rukławki 2021 to druga edycja tematyki, którą rozpoczęliśmy rok temu i która okazała się dużym sukcesem. W tym roku nasz wyjazd odbędzie się pod powyższymi hasłami, bo nie tylko gotowaniem będziemy się zajmować.

KULINARIA to temat, który jest naszej firmie bardzo bliski. Zabawa w gotowanie uczy odpowiedzialności, a to jest jeden z celów naszych obozów młodzieżowych. Na obozie będziemy się bawić w CampChefa, czyli konkurs, który wyłoni najlepszego kucharza wśród wszystkich uczestników. Młodzież będzie codziennie przygotowywała kolacje, które będą oceniane przez kadrę i uczestników. Ponadto uczestnicy dowiedzą się o tajnikach kuchni z całego świata, poznają sposoby przygotowywania składników (krojenia, obrabiania itp.), a także dowiedzą się na czym polega zdrowe odżywianie. Czym są mikro i makroskładniki, a także jaki wpływ na nasze ZDROWIE mają regularne posiłki i spożywanie wody?

Podczas gotowania będziemy też dbać o EKOLOGIĘ redukując ilość plastiku, zużywanej wody, czy rezygnując z jednorazowych przedmiotów.

W ramach zajęć kulinarnych pokarzemy też:

 • jak liczyć kalorie?
 • które produkty mogą korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie?
 • jak różne sposoby przyrządzania potraw wpływają na ich kaloryczność?


Ale ZDROWIE to nie tylko jedzenie, to także sport i rekreacja ruchowa, która codziennie znajdzie się w programie zajęć (przed obiadem). W zależności od dnia w planie wyjazdu pojawią się też poranne rozruchy i wieczorne atrakcje.

Na obozie nie zabraknie też sportów wodnych, wycieczek kajakowych i wielu innych atrakcji które pobudzą do młodzież ruchu. Nie ma letniego wypoczynku bez DOBREJ ZABAWY!

Obozy WindZone to także pomoc, współpraca i wzajemny szacunek, które są tak niezbędne w kuchni jak i w życiu. Dbamy o to aby nasza młodzież świeciła przykładem i należycie prezentowała wartości które przyświecają firmie WindZone Travel. KULTURĘ OSOBISTĄ będziemy pielęgnować dbając o słownictwo, codzienne zachowania i pokazując zasady Savoir Vivre.

Lubisz gotować i spędzać czas aktywnie nad wodą? Ten obóz jest zdecydowanie dla Ciebie!

Transport

Autokarem, na trasie:
Warszawa – Rukławki – Warszawa.

Termin

07.07 – 18.07.2021

Wyżywienie

3 posiłki dziennie
Każdy domek będzie miał codziennie zaopatrywaną lodówkę wg listy, którą będzie przygotowywał.

Śniadanie – we własnym zakresie w domku.
Obiad – serwowany w pobliskim barze.
Kolacja – czasami serwowany, innym razem przygotowywany wspólnie m.in. w formie ogniska, grilla czy pizzy.

Miejsce

Rukławki są małą miejscowością położoną obok Biskupca na Warmii. Ośrodek Dadaj Summer Camp i kąpielisko znajdują się bezpośrednio nad jeziorem Dadaj, które swoją powierzchnią nie ustępuje największym jeziorom w Polsce

Przy jeziorze znajduje się szeroka plaża podzielona na część piaszczystą z boiskami do siatkówki plażowej i trawiastą do wykorzystania na wiele ćwiczeń i zajęć ruchowych.

Zakwaterowanie

Młodzież będzie zakwaterowana w domkach 6 osobowych podzielonych na 3 pokoje (salon i 2 pokoje na piętrze). Każdy domek posiada telewizor, aneks kuchenny i łazienkę. Wszystkie domki znajdują się obok siebie w odległości 200 metrów od plaży.

Bezpieczeństwo

Biuro podróży WindZone Travel spełnia wszelkie wymagania dot. organizacji wyjazdów w dobie wirusa SARS-CoV-2.

Na naszych wyjazdach letnich 2020 nie odnotowaliśmy żadnego przypadku zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Dzięki wprowadzonej profilaktyce oraz zastosowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa na siedem wyjazdów dziecięcych oraz młodzieżowych zorganizowanych latem 2020, żadne dziecko nie wróciło z wyjazdu chore czy z podejrzeniem koronawirusa.

Jednocześnie zapewniamy, że na wyjazdach dziecięcych i młodzieżowych lato 2021 dołożymy wszelkich starań, aby były one całkowicie bezpieczne poczynając od bezpiecznego przejazdu autokarem, zadbaniu o higienę na terenie ośrodka wypoczynku, bezpiecznie prowadzonych zajęć z dziećmi, zdrowej kadry wychowawczej oraz na zdrowych współuczestnikach wyjazdu kończąc.

Informujemy, iż na bieżąco śledzimy informacje z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Program

Obóz kulinarno-rekreacyjny 2021 to zajęcia kulinarne wymieszane z dużą dawką rekreacji. Zajęcia kulinarne będą przeplatane sportem i rekreacją oraz wieczorną rozrywką.

Stąd, podzieliliśmy program obozu na 3 części: kulinaria, rekreacja oraz rozrywka.

Kulinaria

Zajęcia kulinarne będą głównym punktem obozu. Prowadzone będą przez kucharzy, którzy swoją pasją na pewno zarażą wszystkich uczestników. Program obozu kulinarnego będzie podzielony na dwie grupy mięsożerną i wegetariańską.

W ramach zajęć młodzież będzie poznawała:

Przyprawy

Zarówno historia jak i sposób wykorzystania. Postaramy się młodzieży przekazać zarówno ciekawostki, jak i praktyczne zastosowanie tych popularnych jak i mniej znanych przypraw.​

Sposoby przygotowania składników

Czyli jak szybko i poprawnie pokroić, obrać lub po prostu przygotować składniki do gotowania.

Mikro i makroskładniki

Co to jest? Czemu tak ważne są ich odpowiednie proporcje? Na co wpływają? Wszystko wyjaśnimy.

Kuchnia międzynarodowa

W ramach zadań i zabawy w CampChefa uczestnicy będą musieli zapoznać się i przygotować posiłek z kuchni włoskiej, arabskiej, chińskiej czy polskiej!

Formy posiłków

Na obozie uczestnicy poza kolacjami będą też przygotowywać śniadania, desery, zupy, kompoty, sałatki i jeszcze kilka, których zdradzić nie możemy. 🙂

Dieta

Kaloryczność posiłków, rodzaje diet, zasady wg których powinno się ustalać swoją dietę. Wszystko to przekażemy uczestnikom na zajęciach teoretycznych.

Burgerowy konkurs

Jedną z form kolacji będzie burgerowy konkurs, gdzie młodzież mając do dyspozycji całą gamę produktów będzie tworzyła swojego burgera.

Nad wszystkimi zajęciami w kuchni czuwać będzie kadra WindZone, która zawsze pomoże w przygotowaniu posiłków.

rekreacja

Wiedząc jaki deficyt sportu powstał wśród młodzieży przez ostatni rok, wychodzimy naprzeciw proponując wiele lubianych, znanych ale i tych mniej znanych dyscyplin sportu, które poprawią zdrowie ale i spowodują uśmiech na twarzy młodzieży.

W programie obozu m.in.:

Kajaki

Nieśmiertelna atrakcja nad wodą, którą wszyscy lubią. Na kajakach można zarówno zwiedzać okolicę jak i trenować a nawet grać w piłkę! My raczej wykorzystamy tylko funkcję krajoznawczą, ale kto wie jaka będzie wola narodu?

Ultimate frisbee

Drużynowa wersja znanej zabawy z wykorzystaniem latającego dysku zwanego frisbee.

Gry i zabawy w wodzie

Począwszy od siatkówki wodne, przez Splashball po leniuchowanie na dmuchańcu.

Ringo

Prosta i popularna gra polegająca na przerzucaniu ringo przez siatkę. Ale kto mówi, że w ringo gra się tylko jednym ringiem?

Archery Games

Zabawa z wykorzystaniem łuków i strzał zakończonych gąbką. Uczestnicy w maskach realizują scenariusz zabawy, którym może być np. zdobycie flagi.

Piłka Nożna

Najpopularniejszy sport w Polsce, a w naszym wykonaniu nabierze nowych kolorów.

Badminton

Czy w formie rekreacyjnej zwanej potocznie kometką, czy w formie rywalizacyjnej z wymiarowym boiskiem i punktami? Każda opcja jest dobrym wyborem.

KUBB

Popularna w Skandynawii gra rekreacyjna polegająca na strąceniu pionków przeciwnika.

Siatkówka plażowa

Wszystkim dobrze znana gra plażowa, którą można modyfikować dowoli pod kątem umiejętności zawodników.

Tchoukball

Ciekawa wersja gry wykorzystującej zasady i piłkę do piłki ręcznej.

SUP

Stand Up Paddle to idealne rozwiązanie dla osób nie czujących się najlepiej na desce windsurfingowej lub dla osób, które po prostu chciałyby popływać w pozycji stojącej! Miłe, przyjemne, relaksujące… jak wyjazdy z WindZone Travel!

Podchody

Zabawa rodem z wyjazdów harcerskich, gdzie jedna grupa goni drugą na nieznanym terenie, zostawiając wskazówki, co do trasy i zadania do wykonania.

Piesze wycieczki

Co najmniej raz przejdziemy się z grupą na spacer do Biskupca na lody, zakupy i miejską grę terenową.

Wszystkie atrakcje dobierane będą w zależności od pogody oraz nastrojów uczestników wyjazdu.

Rozrywka

Wieczorami, gdy emocje związane ze sportem opadną młodzież będzie miała okazję rozerwać się przy zabawach, znanych teleturniejach lub grach które uczestnicy będą mogli sami zaproponować.

Z naszej strony w programie pojawią się m.in.:

Kalambury

W naszym wykonaniu jest to połączenie Kalambur i Tabu gdzie grupa zgaduje hasła poprzez rysunek, opis lub pokaz.

Disco

Dyskoteka w wybranym przez uczestników klimacie pełna zabaw i tańców dla każdego.

Dwie Flagi

Gra terenowa polegająca na zdobyciu flagi przeciwnej drużyny. Modyfikacje są różne a którą wybierzemy zdecyduje grupa.

WindZonowa 50-tka​

Zabawa ruchowa znana z naszych wyjazdów polegająca na pokonywaniu planszy zdobywając odpowiedzi pochowane na terenie Ośrodka

Ognisko

Nie ma nic lepszego jak wieczorna integracja przy ognisku z kiełbaskami, pieczonym chlebkiem lub piankami wraz z zabawą.

Teambuilding

Gry i zabawy uczące pracy w grupie, integrujące, wyznaczające mocne strony grupy, pełne śmiechu.

Teleturnieje

Wieczorne zabawy dla każdego. Dziewczyny vs Chłopaki, Parada Kłamców, Jaka to melodia oraz Familiada. Dużo śmiechu gwarantowane! ​

Mokra Baloniada

Turniej „siatkówki” balonami z wodą. Orzeźwi i sprawi wiele radości.

Kolorowe Party

Zabawa z wykorzystaniem proszków holi to radość i… przepiękne zdjęcia!

Wszystkie atrakcje dobierane będą w zależności od pogody oraz nastrojów uczestników wyjazdu.

Czas wolny

Pojęcie „czasu wolnego” na naszych wyjazdach ogranicza się do przerwy poobiedniej i okresu przed ciszą nocną. Przerwa poobiednia to z reguły 1-1,5h odpoczynku, możliwość wykonania telefonu do rodziców (telefony zbierane są przez kadrę po przerwie poobiedniej), a także stworzenie przestrzeni dla uczestników na ich własne, kreatywne zabawy. Przygotowując się do snu dzieci również mają chwilę dla siebie którą mogą wykorzystać wedle uznania, o ile już się umyli lub wiedzą kiedy to nastąpi.

Podane godziny zajęć i posiłków są orientacyjne, przed wyjazdem wszystkim zapisanym na wyjazd prześlemy informację z obowiązującym planem dnia.

Zajęcia fakultatywne

E-foil

150 zł

40min – zajęcia z instruktorem

Nowość w Polsce, a i świeża atrakcja na całym świecie. Deska która dzięki foilowi (maszt ze skrzydłami schowane pod wodą) wchodzi w ślizg po czym… unosi się nad wodą i leci!!! Niesamowite uczucie, nieporównywalne z niczym innym.

Windsurfing

250 zł

5 zajęć x 1,5h – zajęcia w grupach z instruktorem

Zajęcia windsurfingowe na każdym poziomie zaawansowania. Nauczymy zarówno pływać od podstaw, jak i udoskonalimy posiadane umiejętności. Uczestnicy dostaną też informacje teoretyczne, które pomogą „okiełznać” ten sport.

Kierownik

Karol Zieliński

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Turystyka i Rekreacja.

Od lat zajmuje się nauką pływania dzieci, młodzieży i dorosłych. Czynny instruktor/trener pływania, właściciel WindZone Swimming School. Dodatkowo współzałożyciel WindZone Travel, gdzie zajmuje się organizacją wyjazdów młodzieżowych. Pracując przez lata w sektorze turystycznym i sportowo/rekreacyjnym nabrał umiejętności powalających na realizację pasji, jaką jest aktywizowanie ludzi w czasie wolnym. Swoim zachowaniem daje przykład innym trenując amatorsko kilka dyscyplin sportu. Miłośnik zdrowego jedzenia i duży zwolennik ekologii. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Jak sam mawia: praca z ludźmi i aktywność fizyczna są moja pasją. Od 2020 roku wielki fan efoilingu! Z pewnością zarazi Was pasją do tego sportu.

Cena

2099 zł
(zaliczka 500zł)

WindZone Michał Gąsiński, ul. Rozłogi 12A / 10, 01-310 Warszawa
Tytuł: Jantar, imię i nazwisko uczestnika
Ing Bank Śląski: 78 1050 1041 1000 0092 0703 2344

Zaliczkę należy uiścić po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Zaliczka jest bezzwrotna i stanowi podstawę do uczestnictwa w wyjeździe.

Pełną kwotę należy uregulować do dnia 13.06.2021.

Cena obejmuje:

 • Transport Warszawa – Rukławki – Warszawa,
 • Zakwaterowanie (11 noclegów!),
 • Pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie),
 • Wycieczkę kajakową/SUP,
 • Nagrody oraz upominki,
 • Dostępność sprzętu sportowego,
 • Dostępność sprzętu kulinarnego
 • Realizację programu,
 • Ubezpieczenie OC i NNW dla uczestników.

Cena nie obejmuje:

 • Zajęć fakultatywnych.