Obóz ratowniczy
Rukławki 2021

Wiek uczestników 13 – 17 lat
ZAPISY ZAKOŃCZONE

RATOWNICTWO – ZDROWIE – EKOLOGIA – KULTURA OSOBISTA – DOBRA ZABAWA

Pod tymi hasłami kryje się oferta obozu ratowniczego Rukławki 2021.

WindZone Travel zawsze dbało o rozwój swoich podopiecznych. Jednym z głównych naszych działań w ciągu roku szkolnego są zajęcia pływackie, na których szkolimy młodzież z technik pływackich, a także RATOWNICTWA WODNEGO. Z powodu obostrzeń sanitarnych spowodowanych wirusem COVID-19, młodzież w obecnym roku szkolnym miała duży problem w doskonaleniu swoich umiejętności ratowniczych. Obóz ratowniczy Rukławki 2021 skierowany jest do wszystkich osób umiejących pływać, chcących poszerzyć lub nabyć umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. Na obozie będzie możliwość zrobienia uprawnień umożliwiających w przyszłości zrobienie ratownika MSW.

Obozy letnie, to także dużo czasu na inne aktywności ruchowe. Codzienne gry i zabawy, poranne rozgrzewki czy zajęcia w wodzie wpłyną pozytywnie na ZDROWIE, szczególnie teraz, gdy przez pandemię młodzież została pozbawiona możliwości ćwiczenia lub uprawiania ulubionej przez siebie rekreacji ruchowej (np. pływania). O zdrowie naszych uczestników będziemy również dbać poprzez przestrzeganie przepisów sanitarnych związanych panującą w Polsce sytuacją.

Na naszych obozach zawsze zwracamy dużą uwagę na EKOLOGIĘ. Pokażemy młodzieży, jak można ponownie wykorzystać wiele przedmiotów ale przede wszystkim zredukujemy ilość plastiku zużywane na wyjazdach poprzez m.in. filtry do wody. Będziemy się starać, aby po naszym wyjeździe uczestnicy polubili dbanie o przyrodę.

Wszystko po to aby nasi uczestnicy, zarówno Ci szkolący się na ratownika jak i Ci którzy te uprawnienia już mają i doszkalają się, świecili przykładem dla innych prezentując m.in. wysoką KULTURĘ OSOBISTĄ. Na naszych wyjazdach dbamy o koleżeńskie relacje, wzajemną pomoc, odpowiednie słownictwo i inne elementy, którymi powinni charakteryzować się ratownicy.

WindZone Travel to przede wszystkim DOBRA ZABAWA. Siatkówka plażowa, Ultimate frisbee, piłka nożna, windsurfing, wieczorne zabawy, podchody, ognisko… znamy wiele form rozrywki, ale jesteśmy też otwarci na propozycje młodzieży. Gwarantujemy, że nudy nikt nie zazna!

Tylko z nami spędzisz wyjątkowe lato pełne sportu, relaksu i dobrej zabawy!!!

Transport

Autokarem, na trasie:
Warszawa – Rukławki – Warszawa.

Termin

26.06 – 07.07.2021

Wyżywienie

3 posiłki dziennie
Każdy domek będzie miał codziennie zaopatrywaną lodówkę wg listy, którą będzie przygotowywał.

Śniadanie – we własnym zakresie w domku.
Obiad – serwowany w pobliskim barze.
Kolacja – czasami serwowany, innym razem przygotowywany wspólnie m.in. w formie ogniska, grilla czy pizzy.

Miejsce

Rukławki są małą miejscowością położoną obok Biskupca na Warmii. Ośrodek Dadaj Summer Camp i kąpielisko znajdują się bezpośrednio nad jeziorem Dadaj, które swoją powierzchnią nie ustępuje największym jeziorom w Polsce.

Przy jeziorze znajduje się szeroka plaża podzielona na część piaszczystą z boiskami do siatkówki plażowej i trawiastą do wykorzystania na wiele ćwiczeń i zajęć ruchowych.

Zakwaterowanie

Młodzież będzie zakwaterowana w domkach 6 osobowych podzielonych na 3 pokoje (salon i 2 pokoje na piętrze). Każdy domek posiada telewizor, aneks kuchenny i łazienkę. Wszystkie domki znajdują się obok siebie w odległości 200 metrów od plaży.

Bezpieczeństwo

Biuro podróży WindZone Travel spełnia wszelkie wymagania dot. organizacji wyjazdów w dobie wirusa SARS-CoV-2.

Na naszych wyjazdach letnich 2020 nie odnotowaliśmy żadnego przypadku zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Dzięki wprowadzonej profilaktyce oraz zastosowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa na siedem wyjazdów dziecięcych oraz młodzieżowych zorganizowanych latem 2020, żadne dziecko nie wróciło z wyjazdu chore czy z podejrzeniem koronawirusa.

Jednocześnie zapewniamy, że na wyjazdach dziecięcych i młodzieżowych lato 2021 dołożymy wszelkich starań, aby były one całkowicie bezpieczne poczynając od bezpiecznego przejazdu autokarem, zadbaniu o higienę na terenie ośrodka wypoczynku, bezpiecznie prowadzonych zajęć z dziećmi, zdrowej kadry wychowawczej oraz na zdrowych współuczestnikach wyjazdu kończąc.

Informujemy, iż na bieżąco śledzimy informacje z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Program

Program obozu to głównie ćwiczenia z ratownictwa wodnego oraz rekreacja ruchowa, ale nie zabraknie też czasu na dobrą zabawę!

Program podzielony jest na 3 części: Ratownictwo Wodne, rekreację i rozrywkę.

Ratownictwo Wodne

Głównym punktem programu obozu ratowniczego Rukławki 2021 jest nabywanie i doskonalenie umiejętności ratowniczych na otwartym akwenie śródlądowym. Na obozie będzie możliwość zrobienia uprawnień umożliwiających w przyszłości zrobienie ratownika MSW.

W programie m.in.:

Akcje ratownicze

Mając do dyspozycji jezioro będziemy ćwiczyć akcje ratownicze:

 • z wykorzystaniem deski ortopedycznej, kołowrotka czy zasobnika z liną asekuracyjną,
 • z wykorzystaniem kajaku,
 • z wykorzystaniem łodzi motorowej,
 • z wykorzystaniem rzutki rękawowej, piłkowej i koła ratunkowego,
 • Uczyć się uwalniać w wodzie z chwytów.

Pierwsza pomoc i RKO

W ramach szkolenia młodzież będzie poznawała schematy pierwszej pomocy i będzie ćwiczyła RKO na manekinie.

Ratownictwo sportowe

Ratownictwo jest też konkurencją sportową, a nasi uczestnicy będą mogli spróbować rywalizacji, jaka ma miejsce na wielu zawodach.

Pływanie open water

1 km, może 2 km… Będziemy płynąć z grupą na oddaloną o 700 m od brzegu wyspę. Powrót SUPem albo… wpław, jak będzie siła i ochota.

Nurkowanie

Ratownik musi umieć nurkować na głębokość 3m i penetrować dno. Nie zabraknie zatem też takich zajęć.

Wykłady

Uczestnicy szkolenia będą pozyskiwać wiedzę ratowniczą także na wykładach.

rekreacja

Wiedząc jaki deficyt sportu powstał wśród młodzieży przez ostatni rok, wychodzimy naprzeciw proponując wiele lubianych, znanych ale i tych mniej znanych dyscyplin sportu, które poprawią zdrowie ale i spowodują uśmiech na twarzy młodzieży.

W programie obozu m.in.:

Ultimate frisbee

Drużynowa wersja znanej zabawy z wykorzystaniem latającego dysku zwanego frisbee.

Gry i zabawy w wodzie

Począwszy od siatkówki wodne, przez Splashball po leniuchowanie na dmuchańcu.

Ringo

Prosta i popularna gra polegająca na przerzucaniu ringo przez siatkę. Ale kto mówi, że w ringo gra się tylko jednym ringiem?

Archery Games

Zabawa z wykorzystaniem łuków i strzał zakończonych gąbką. Uczestnicy w maskach realizują scenariusz zabawy, którym może być np. zdobycie flagi.

Piłka Nożna

Najpopularniejszy sport w Polsce, a w naszym wykonaniu nabierze nowych kolorów.

Badminton

Czy w formie rekreacyjnej zwanej potocznie kometką, czy w formie rywalizacyjnej z wymiarowym boiskiem i punktami? Każda opcja jest dobrym wyborem.

KUBB

Popularna w Skandynawii gra rekreacyjna polegająca na strąceniu pionków przeciwnika.

Siatkówka plażowa

Wszystkim dobrze znana gra plażowa, którą można modyfikować dowoli pod kątem umiejętności zawodników.

Tchoukball

Ciekawa wersja gry wykorzystującej zasady i piłkę do piłki ręcznej.

SUP

Stand Up Paddle to idealne rozwiązanie dla osób nie czujących się najlepiej na desce windsurfingowej lub dla osób, które po prostu chciałyby popływać w pozycji stojącej! Miłe, przyjemne, relaksujące… jak wyjazdy z WindZone Travel!

Podchody

Zabawa rodem z wyjazdów harcerskich, gdzie jedna grupa goni drugą na nieznanym terenie, zostawiając wskazówki, co do trasy i zadania do wykonania.

Piesze wycieczki

Co najmniej raz przejdziemy się z grupą na spacer do Biskupca na lody, zakupy i miejską grę terenową.

Wszystkie atrakcje dobierane będą w zależności od pogody oraz nastrojów uczestników wyjazdu.

Rozrywka

Wieczorami, gdy emocje związane ze sportem opadną młodzież będzie miała okazję rozerwać się przy zabawach, znanych teleturniejach lub grach które uczestnicy będą mogli sami zaproponować.

Z naszej strony w programie pojawią się m.in.:

Kalambury

W naszym wykonaniu jest to połączenie Kalambur i Tabu gdzie grupa zgaduje hasła poprzez rysunek, opis lub pokaz.

Disco

Dyskoteka w wybranym przez uczestników klimacie pełna zabaw i tańców dla każdego.

Dwie Flagi

Gra terenowa polegająca na zdobyciu flagi przeciwnej drużyny. Modyfikacje są różne, a którą wybierze grupa? Przekonamy się.

WindZonowa 50-tka​

Zabawa ruchowa znana z naszych wyjazdów polegająca na pokonywaniu planszy zdobywając odpowiedzi pochowane na terenie Ośrodka

Ognisko

Nie ma nic lepszego jak wieczorna integracja przy ognisku z kiełbaskami, pieczonym chlebkiem lub piankami wraz z zabawą.

Teambuilding

Gry i zabawy uczące pracy w grupie, integrujące, wyznaczające mocne strony grupy, pełne śmiechu.

Teleturnieje

Wieczorne zabawy dla każdego. Dziewczyny vs Chłopaki, Parada Kłamców, Jaka to melodia oraz Familiada. Dużo śmiechu gwarantowane! ​

Mokra Baloniada

Turniej „siatkówki” balonami z wodą. Orzeźwi i sprawi wiele radości.

Kolorowe Party

Zabawa z wykorzystaniem proszków holi to radość i… przepiękne zdjęcia!

Wszystkie atrakcje dobierane będą w zależności od pogody oraz nastrojów uczestników wyjazdu.

Czas wolny

Pojęcie „czasu wolnego” na naszych wyjazdach ogranicza się do przerwy poobiedniej i okresu przed ciszą nocną. Przerwa poobiednia to z reguły 1-1,5h odpoczynku, możliwość wykonania telefonu do rodziców (telefony zbierane są przez kadrę po przerwie poobiedniej), a także stworzenie przestrzeni dla uczestników na ich własne, kreatywne zabawy. Przygotowując się do snu dzieci również mają chwilę dla siebie którą mogą wykorzystać wedle uznania, o ile już się umyli lub wiedzą kiedy to nastąpi.

Podane godziny zajęć i posiłków są orientacyjne, przed wyjazdem wszystkim zapisanym na wyjazd prześlemy informację z obowiązującym planem dnia.

Zajęcia fakultatywne

E-foil

150 zł

40min – zajęcia z instruktorem

Nowość w Polsce, a i świeża atrakcja na całym świecie. Deska która dzięki foilowi (maszt ze skrzydłami schowane pod wodą) wchodzi w ślizg po czym… unosi się nad wodą i leci!!! Niesamowite uczucie, nieporównywalne z niczym innym.

Windsurfing

250 zł

5 zajęć x 1,5h – zajęcia w grupach z instruktorem

Zajęcia windsurfingowe na każdym poziomie zaawansowania. Nauczymy zarówno pływać od podstaw, jak i udoskonalimy posiadane umiejętności. Uczestnicy dostaną też informacje teoretyczne, które pomogą „okiełznać” ten sport.

Płatność za szkolenie e-foilowe oraz windsurfingowe gotówką w dniu wyjazdu.

Kierownik

Karol Zieliński

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Turystyka i Rekreacja.

Od lat zajmuje się nauką pływania dzieci, młodzieży i dorosłych. Czynny instruktor/trener pływania, właściciel WindZone Swimming School. Dodatkowo współzałożyciel WindZone Travel, gdzie zajmuje się organizacją wyjazdów młodzieżowych. Pracując przez lata w sektorze turystycznym i sportowo/rekreacyjnym nabrał umiejętności powalających na realizację pasji, jaką jest aktywizowanie ludzi w czasie wolnym. Swoim zachowaniem daje przykład innym trenując amatorsko kilka dyscyplin sportu. Miłośnik zdrowego jedzenia i duży zwolennik ekologii. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Jak sam mawia: praca z ludźmi i aktywność fizyczna są moja pasją. Od 2020 roku wielki fan efoilingu! Z pewnością zarazi Was pasją do tego sportu.

Cena

2099 zł
(zaliczka 500zł)

WindZone Michał Gąsiński, ul. Rozłogi 12A / 10, 01-310 Warszawa
Tytuł: Jantar, imię i nazwisko uczestnika
Ing Bank Śląski: 78 1050 1041 1000 0092 0703 2344

Zaliczkę należy uiścić po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Zaliczka jest bezzwrotna i stanowi podstawę do uczestnictwa w wyjeździe.

Pełną kwotę należy uregulować do dnia 01.06.2021.

Cena obejmuje:

 • Transport Warszawa – Rukławki – Warszawa,
 • Zakwaterowanie (11 noclegów!),
 • Pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie),
 • Wycieczkę kajakową/SUP,
 • Nagrody oraz upominki,
 • Dostępność sprzętu sportowego,
 • Realizację programu,
 • Ubezpieczenie NNW dla uczestników.

Cena nie obejmuje:

 • Zajęć fakultatywnych.