Obóz wędrowny
Mazury 2021

Wiek uczestników 14 – 18 lat

Termin

20.07 – 31.07.2021

Jeśli w ciągu 15 min nie otrzymasz maila do potwierdzenia rejestracji, sprawdź folder „Spam” skrzynki pocztowej. Jeśli masz problem z wysłaniem formularza lub nie dotarło do Ciebie potwierdzenie zgłoszenia, to prosimy o kontakt mailowy pod: kontakt@windzone.pl

Miejsce

Mazury

KAJAKI/ROWERY – ŻEGLARSTWO – EKOLOGIA – KULTURA OSOBISTA – DOBRA ZABAWA

Obóz wędrowny Mazury 2021 jest kolejną edycją naszej wyprawy po mazurach, która z roku na rok coraz bardziej się rozwija i poszerza o nowe elementy. W tym roku pierwsza część obozu będzie podzielona na dwie grupy do wyboru: można zapisać się na rowery lub kajaki. W drugiej części obie grupy spotykają się w Rynie, gdzie 2 dni odpoczywają i ruszają na część żeglarską. Tegoroczny obóz wędrowny Mazury 2021 zaczniemy od części KAJAKARSKO/ROWEROWEJ. Każdy uczestnik przy zapisie deklaruje jak chce pokonać pierwszy etap trasy: czy rowerem, czy kajakiem? Obie grupy będą codziennie spotykać się na kolację i nocleg w tym samym miejscu, po czym następnego dnia ruszą dalej swoim rowerem bądź kajakiem. Po 3 dniach cała grupa spotka się w Rynie, skąd po dwóch dniach odpoczynku zaczynie ŻEGLARSTWO. Każda grupa będzie pływała na jachcie ze sternikiem, który w trakcie rejsu będzie przekazywał kulturę żeglarstwa załogantom. W trakcie rejsu uczestnicy będą się uczyć zarówno węzłów i sterowania jachtem, jak i dbania o porządek, czy przygotowywania posiłków. Zarówno na obozie wędrownym Mazury 2021 jak i każdym innym organizowanym przez WindZone Travel dbamy o EKOLOGIĘ. Będziemy dbać o segregację, zredukujemy ilość plastiku na obozie do minimum, a także pokażemy, jak zużytym przedmiotom nadać drugie życie? Piękno mazur zależy od piękna przyrody, a o nią trzeba dbać wspólnie. Segregacja śmieci i świadomość związana z zanieczyszczaniem przyrody wpływa również na KULTURĘ OSOBISTĄ. Nasza kadra zawsze stara się przekazać wyższe wartości uczestnikom i tak też będzie na obozie wędrownym. Przekażemy kulturę żeglarstwa, ale też zadbamy o Savoir-vivre, słownictwo i wcześniej wspomniany recycling. Oczywiście nie byłoby obozu WindZone Travel bez DOBREJ ZABAWY. Gry drużynowe, rekreacyjne, wieczorna rozrywka i nie tylko. Zarówno w trakcie etapów wędrownych jak i wieczorami, gdzie będziemy już zalokowani w miejscu noclegowym, zawsze znajdziemy czas i formę rekreacji, która pozwoli zrelaksować się naszej młodzieży.

Obóz wędrowny Mazury 2021 to wspaniała przygoda i zabawa w najpiękniejszych rejonach Polski!

Transport

Autokarem, na trasie:
Warszawa – Rukławki – Warszawa.

Termin

20.07 – 31.07.2021

Wyżywienie

Z uwagi na charakter obozu wędrownego uczestnicy będą spożywali dwa główne posiłki:

Śniadanie – jedzone wspólnie (I część obozu) lub na jachtach (II część obozu).
Kolacja – czasami serwowany, innym razem przygotowywany wspólnie m.in. w formie ogniska, grilla lub inwencji twórczej na jachcie.

Między głównymi posiłkami, w trakcie części wędrownych, grupa będzie miała zapewnioną odpowiednią i łatwo przyswajalną ilość kalorii niezbędnych do wysiłku jakim są rowery czy kajaki. W trakcie części żeglarskiej uczestnicy będą mieli dostęp do lodówek na jachtach, przez co zawsze będą mogli coś zjeść gdy będą głodni. Kadra wyjazdu zadba o zakupy spożywcze w tym uzupełnianie lodówek.

Miejsce

Obóz wędrowny Mazury 2021 będzie odbywał się na mazurach. Część kajakarsko/rowerowa będzie realizowana na terenie warmińsko-mazurskim. Następnie wypłynięcie z Rynu na 7 dni rejsu żeglarskiego po szlaku wielkich jezior mazurskich.

Szczegółową trasę wraz z miejscami noclegowymi zostanie podana w maju.

Zakwaterowanie

W trakcie obozu wędrownego Mazury 2021 uczestnicy będą nocować na kempingach lub w jachtach zacumowanych w Porcie.

W I części grupa będzie nocowała na polach namiotowych z dostępem do sanitariatów. Cała grupa będzie podzielona na namioty, o które będzie dbać, rozkładać i składać.

W II części grupa będzie nocowała w portach zaopatrzonych w sanitariaty. Grupa będzie podzielona wg wieku i płci na jachty, w których będzie spała. W II etapie nie będzie już codziennego rozkładania i składania namiotów.

Bezpieczeństwo

Biuro podróży WindZone Travel spełnia wszelkie wymagania dot. organizacji wyjazdów w dobie wirusa SARS-CoV-2.

Na naszych wyjazdach letnich 2020 nie odnotowaliśmy żadnego przypadku zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Dzięki wprowadzonej profilaktyce oraz zastosowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa na siedem wyjazdów dziecięcych oraz młodzieżowych zorganizowanych latem 2020, żadne dziecko nie wróciło z wyjazdu chore czy z podejrzeniem koronawirusa.

Jednocześnie zapewniamy, że na wyjazdach dziecięcych i młodzieżowych lato 2021 dołożymy wszelkich starań, aby były one całkowicie bezpieczne poczynając od bezpiecznego przejazdu autokarem, zadbaniu o higienę na terenie ośrodka wypoczynku, bezpiecznie prowadzonych zajęć z dziećmi, zdrowej kadry wychowawczej oraz na zdrowych współuczestnikach wyjazdu kończąc.

Informujemy, iż na bieżąco śledzimy informacje z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Program

Obóz wędrowny Mazury 2021 będzie podzielony na III etapy.

I etap – kajaki/rowery – 21-23.07.2021

W tym etapie grupa rowerowa będzie miała zawsze dwa razy dłuższy dystans do przejechania względem grupy kajakowej. Czyli jeśli kajakarze będą mieli do przepłynięcia 10km, to rowerzyści będą mili do pokonania trasę liczącą 20 km.

II etap – odpoczynek w Rynie – 23-25.07.2021

Dwa dni odpoczywania, relaksu, kąpieli w jeziorze, pływania na Supach lub wieczornej rozrywki.

III etap –  Żeglarstwo – 25-31.07.2021

W trakcie tego etapu grupa będzie się relaksowała na jachtach pokonując z wiatrem we włosach kolejne odcinki naszej wyprawy.

Każdy z tych etapów będzie miał inną charakterystykę, ale wszystkie połączą trzy przewodnie hasła: etap wędrowny, rekreację i rozrywkę

Etap wędrowny

Kajaki lub rowery, a później żeglarstwo. Każda z tych części ma swoją charakterystykę i wokół niej będą prezentowane grupie elementy związane z daną formą rekreacji. Każdy uczestnik dowie się, jak bezpiecznie podróżować lub jak poradzić sobie z losowymi sytuacjami? W zależności od formy przemieszczania się grupa będzie miała inny program.

Kajakarstwo:

Technika wiosłowania

Każdy uczestnik przejdzie szkolenie z prawidłowego pływania kajakiem koncentrując się głównie na sposobie wiosłowania, aby ten był jak najefektywniejszy.

Kajakowe zabawy

Frisbee, piłka a może wyścigi? Wiemy jak sprawić aby wycieczka kajakowa miała dodatkowe elementy rozrywkowo – rywalizacyjne.

Pierwsza pomoc

Jako firma dbająca o odpowiedzialność wśród uczestników pokażemy też, jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanej osobie na kajaku.

Kolarstwo:

Budowa roweru

Aby podróżować rowerem trzeba wiedzieć jak go naprawić gdy w trakcie trasy coś się wydarzy. Dlatego grupa dostanie podstawowe informacje o budowie roweru i ewentualnych naprawach.

Rowerowe zabawy

Nie sposób wymienić wszystkich zabaw, jakie można zrealizować na rowerach, ale jedno jest pewne: przerwy na etapie rowerowym nie będą nudne!

Pierwsza pomoc

Podobnie jak grupa kajakowa tak i grupa kolarska dostanie podstawowe informacje na temat udzielania pierwszej pomocy.

Żeglarstwo:

Nawigacja i sterowanie

Grupy podzielone wg wieku i płci będą na swoich jachtach uczyć się od sterników teorii żeglowania, węzłów i innych przydatnych na jachcie elementów. Nic na ocenę, wszystko dla przyjemności i chęci zdobycia nowej wiedzy.

Kultura żeglarska

Żeglarstwo śródlądowe to nie tylko suche przepisy. To też całą nie pisana kultura zachowania na jachcie, na wodzie i w porcie. Te zagadnienia pokażemy młodzieży wierząc, że przekazane informacje pozostaną z nimi do końca życia.

Pierwsza pomoc

Na jachtach też zdarzają się wypadki, które wymagają udzielenia pierwszej pomocy. Jak zrobić opatrunek lub pomóc komuś kto wypadł z jachtu? Przekażemy informacje i przećwiczymy.

rekreacja

Etapy wędrowne nie będą jedyną formą ruchu, jaką zaznają nasi uczestnicy w trakcie obozu. Wiedząc, jaki deficyt sportu powstał wśród młodzieży przez ostatni rok wychodzimy naprzeciw proponując wiele lubianych, znanych ale i tych mniej znanych dyscyplin sportu które poprawią zdrowie, ale i spowodują uśmiech na twarzy młodzieży.

W programie obozu m.in.:

Ultimate frisbee

Drużynowa wersja znanej zabawy z wykorzystaniem latającego dysku zwanego frisbee.

Gry i zabawy w wodzie

Począwszy od siatkówki wodne, przez Splashball po leniuchowanie na dmuchańcu.

Ringo

Prosta i popularna gra polegająca na przerzucaniu ringo przez siatkę. Ale kto mówi, że w ringo gra się tylko jednym ringiem?

Siatkówka plażowa​

Wszystkim dobrze znana gra plażowa, którą można modyfikować dowoli pod kątem umiejętności zawodników.

Piłka Nożna

Najpopularniejszy sport w Polsce, a w naszym wykonaniu nabierze nowych kolorów.

Badminton

Czy w formie rekreacyjnej zwanej potocznie kometką, czy w formie rywalizacyjnej z wymiarowym boiskiem i punktami? Każda opcja jest dobrym wyborem.

KUBB

Popularna w Skandynawii gra rekreacyjna polegająca na strąceniu pionków przeciwnika.

SUP

W trakcie części stacjonarnej zrealizujemy z uczestnikami wycieczkę na SUPach po jeziorze Ryńskim. Na pewno odwiedzimy co najmniej jedną wyspę.

Wszystkie atrakcje dobierane będą w zależności od pogody oraz nastrojów uczestników wyjazdu.

Rozrywka

Wieczorami, gdy etapy wędrowne spotkają się w jednym miejscu, młodzież będzie miała okazję rozerwać się przy zabawach, znanych teleturniejach lub grach które uczestnicy będą mogli sami zaproponować.

Z naszej strony w programie pojawią się m.in.:

Kalambury

W naszym wykonaniu jest to połączenie Kalambur i Tabu gdzie grupa zgaduje hasła poprzez rysunek, opis lub pokaz.

Disco

Dyskoteka w wybranym przez uczestników klimacie pełna zabaw i tańców dla każdego.

Dwie Flagi

Gra terenowa polegająca na zdobyciu flagi przeciwnej drużyny. Modyfikacje są różne, a którą wybierze grupa? Przekonamy się.

WindZonowa 50-tka​

Zabawa ruchowa znana z naszych wyjazdów polegająca na pokonywaniu planszy zdobywając odpowiedzi pochowane na terenie Ośrodka

Ognisko

Nie ma nic lepszego jak wieczorna integracja przy ognisku z kiełbaskami, pieczonym chlebkiem lub piankami wraz z zabawą.

Teambuilding

Gry i zabawy uczące pracy w grupie, integrujące, wyznaczające mocne strony grupy, pełne śmiechu.

Teleturnieje

Wieczorne zabawy dla każdego. Dziewczyny vs Chłopaki, Parada Kłamców, Jaka to melodia oraz Familiada. Dużo śmiechu gwarantowane! ​

Mokra Baloniada

Turniej „siatkówki” balonami z wodą. Orzeźwi i sprawi wiele radości.

Kolorowe Party

Zabawa z wykorzystaniem proszków holi to radość i… przepiękne zdjęcia!

Wszystkie atrakcje dobierane będą w zależności od pogody oraz nastrojów uczestników wyjazdu.

Trasa etapów wędrownych

Nasza wyprawa Mazury 2021 będzie podzielona na 3 etapy.

I etap dzieli naszą grupę na dwie części. Jedna część grupy płynie kajakami, druga część grupy jedzie rowerami. Grupa rowerowa będzie miała ze sobą tylko małe plecaki natomiast bagaże, namioty i prowiant będą transportowane samochodem lub kajakami i SUPem.

20.07 – Sorkwity

Integracja grupy, zapoznanie z regulaminem, trasą oraz kadrą wyjazdu.

Opis I Etapu:

21.07 – Sorkwity – Bieńki

Kajaki – 15,5 km

Malownicza trasa prowadząca m.in. przez j. Lampackie, j. Lampasz, j. Kujno, j. Dłużec, j. Białe. Poza pięknymi widokami młodzież doświadczy też żwawszego nurtu płynąc Sobiepanką. Nocleg w Bieńkach.

Rowery – 35 km

Trasa rowerowa będzie wiodła na południe od Sorkwit przez m.in. Rańsk. Trasa łagodna, amplituda wysokości wyniesie 40 m, więc będzie trochę podjazdów ale łagodnych, spokojnych. Jak grupa będzie miała ochotę to po ok. 20 km będzie czas na kąpiel w jeziorze Rańskim. Nocleg w Bieńkach.

22.07 – Bieńki – Babięta

Kajaki – 10 km

Szlak do Babięt wiedzie między innymi przez Babięcką Strug, gdzie meandrując między pięknymi lasami i łąkami można na przemian rozkoszować się chłodem w cieniu drzew lub rozkoszować promieniami słonecznymi na otwartej przestrzeni.

Rowery – ok. 35 km

Na tym etapie grupa będzie jechała do Babięt przez Rezerwat przyrody Kulka, gdzie będą mogli obcować z cudem i pięknem naszych polskich Mazur. Etap ponownie z kilkoma lekkimi wzniesieniami przy amplitudzie o 35 m

23.07 – Babięta – Spychowo/Ryn

Kajaki – 12 km

Ostatni odcinek kajakowy przyniesie dwie niespodzianki. Pierwsza to przenoska mijająca nieczynną tamę Lalka (ok 100m). Drugą niespodzianką jest wyspa miłości, na której grupa zrobi odpoczynek, zregeneruje się oraz zrelaksuje kąpielą w jeziorze. Ze Spychowa grupa zostanie przetransportowana busem do Rynu.

Rowery – 40 km

Ostatnia trasa rowerowa to wycieczka z Babięt do Rynu, gdzie grupa spędzi 2 dni odpoczywając przed częścią Żeglarską. Trasa będzie wiodła przez Kosewo, gdzie nad malowniczym jeziorem Probarskim uczestnicy będą mogli zrobić sobie przerwę, odpocząć, aby później ze zdwojoną siłą ruszyć w dalszą drogę. Najtrudniejszy etap po którym grupa będzie miała zasłużony odpoczynek w Rynie.

23.07 wieczór 24.07 – Rest Day w Rynie

Windsurfing, SUP, E-foil, kąpiele w jeziorze, słodkie leniuchowanie…. Dla każdego, coś miłego!

25.07 rano – 31.07 – Etap Żeglarski

W tym roku grupa będzie płynęła na południe na jez. Śniardwy. Pływając po największym jeziorze w Polsce, młodzież będzie mogła podziwiać z innej perspektywy piękno Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Planowy program dnia, godziny zajęć i posiłków są zależne od pogody, przebiegu trasy oraz możliwości uczestników. Przed wyjazdem wszystkim zapisanym na wyjazd prześlemy dokładniejsze informacje, niż te podane wyżej.

Zajęcia fakultatywne

E-foil

150 zł

40min – zajęcia z instruktorem

Nowość w Polsce, a i świeża atrakcja na całym świecie. Deska która dzięki foilowi (maszt ze skrzydłami schowane pod wodą) wchodzi w ślizg po czym… unosi się nad wodą i leci!!! Niesamowite uczucie, nieporównywalne z niczym innym.

Windsurfing

40 zł

1,5h – zajęcia z instruktorem

Zajęcia windsurfingowe z instruktorem na każdym poziomie zaawansowania wraz z wypożyczeniem sprzętu. Nauczymy zarówno pływać od podstaw, jak i udoskonalimy posiadane umiejętności.

Windsurfing

25 zł

1,5h – wypożyczenie sprzętu

Dla naszej młodzieży podczas pobytu w Rynie udostępniamy także możliwość wypożyczenia sprzętu windsurfingowego i samodzielnego pływania.

Płatność za szkolenie e-foilowe oraz windsurfingowe gotówką w dniu wyjazdu.

Kierownik

Michał Gąsiński

Absolwent Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Studia na tej uczelni umożliwiły Mu poszerzenie wiedzy sportowej na wielu poziomach oraz pozwoliły na zdobycie różnego rodzaju kwalifikacji i uprawnień: Instruktor pływania, Ratownik WOPR, Instruktor windsurfingu, Trener koszykówki PZKosz II klasy, Instruktor kulturystyki / Trener personalny. Posiada także uprawnienia sternika motorowodnego oraz żeglarza jachtowego. Założyciel WindZone Travel. Na co dzień wykładowca na Wojskowej Akademii Technicznej, Sędzia Koszykówki, Trener Personalny oraz Instruktor pływania w WindZone Swimming School. Jak sam mówi sport towarzyszy Mu od zawsze i z biegiem czasu stał się dla Niego pasją i sposobem na życie. Wierzy, że aktywne spędzanie wolnego czasu pozwolą odkryć w dzieciach drzemiące umiejętności i zapał do sportu.

Karol Zieliński

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Turystyka i Rekreacja.

Od lat zajmuje się nauką pływania dzieci, młodzieży i dorosłych. Czynny instruktor/trener pływania, właściciel WindZone Swimming School. Dodatkowo współzałożyciel WindZone Travel, gdzie zajmuje się organizacją wyjazdów młodzieżowych. Pracując przez lata w sektorze turystycznym i sportowo/rekreacyjnym nabrał umiejętności powalających na realizację pasji, jaką jest aktywizowanie ludzi w czasie wolnym. Swoim zachowaniem daje przykład innym trenując amatorsko kilka dyscyplin sportu. Miłośnik zdrowego jedzenia i duży zwolennik ekologii. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Jak sam mawia: praca z ludźmi i aktywność fizyczna są moja pasją. Od 2020 roku wielki fan efoilingu! Z pewnością zarazi Was pasją do tego sportu.

Cena

2049 zł
(zaliczka 500zł)

WindZone Michał Gąsiński, ul. Rozłogi 12A / 10, 01-310 Warszawa
Tytuł: Jantar, imię i nazwisko uczestnika
Ing Bank Śląski: 78 1050 1041 1000 0092 0703 2344

Zaliczkę należy uiścić po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Zaliczka jest bezzwrotna i stanowi podstawę do uczestnictwa w wyjeździe.

Pełną kwotę należy uregulować do dnia 30.06.2021.

Cena obejmuje:

  • Transport Warszawa – Rukławki – Warszawa,
  • Zakwaterowanie (11 noclegów!),
  • Pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie),
  • Wycieczkę kajakową/SUP,
  • Nagrody oraz upominki,
  • Dostępność sprzętu sportowego,
  • Dostępność sprzętu kulinarnego,
  • Realizację programu,
  • Ubezpieczenie NNW dla uczestników.

Cena nie obejmuje:

  • Zajęć fakultatywnych.