OBÓZ ODWOŁANY
OBÓZ WĘDROWNY
Warmia 2022

Wiek uczestników 13 – 18 lat

Termin

13.07 – 23.07.2022

Cena

2199 zł/os

Miejsce

Warmia

KAJAKI – ŻEGLARSTWO – EKOLOGIA – KULTURA OSOBISTA – DOBRA ZABAWA

Obóz organizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Ratownictwa i Sportów Wodnych NURT.

Obóz wędrowny Warmia 2022 jest kolejną edycją naszej wyprawy po pięknych polskich wodach.

Tegoroczna edycja jest nastawiona na zwiedzanie Polski z wody, zarówno z rzeki Wel, jak i jeziora Jeziorak – najdłuższego jeziora w Polsce.

Kajaki/SUPy i Żagle – wszystko co kochamy w letniej wędrownej rekreacji.

Tegoroczny obóz wędrowny Warmia 2022 zaczniemy od części KAJAKARSKO/SUPowej. Etap rozpoczniemy w miejscowości Cibórz k. Lidzbarka gdzie 3 dni będziemy stacjonować na wyspie okalanej wodami rzeki Wel.

Codziennie będziemy wywożeni na inny fragment tejże rzeki poznając zarówno piękno ziemi chełmińskiej, jak i różny charakter wód rzeki Wel. Każdy uczestnik będzie mógł zdecydować czy dany fragment rzeki pokonuje kajakiem czy SUPem?

ŻEGLARSTWO rozpoczniemy w miejscowości Iława. Na miejscu po podzieleniu się na grupy spędzimy noc na jachtach, aby następnego dnia z rana wyruszyć w trasę po Jezioraku. Każda grupa będzie pływała na jachcie ze sternikiem, który w trakcie rejsu będzie przekazywał kulturę żeglarstwa załogantom. W trakcie rejsu uczestnicy będą się uczyć zarówno węzłów i sterowania jachtem, jak i dbania o porządek, czy przygotowywania posiłków.

Zarówno na obozie wędrownym Warmia 2022, jak i każdym innym organizowanym przez Stowarzyszenie NURT lub WindZone Travel dbamy o EKOLOGIĘ. Będziemy dbać o segregację, zredukujemy ilość plastiku na obozie do minimum, a także pokażemy, jak zużytym przedmiotom nadać drugie życie? Piękno Warmii zależy od piękna przyrody, a o nią trzeba dbać wspólnie.

Segregacja śmieci i świadomość związana z zanieczyszczaniem przyrody wpływa również na KULTURĘ OSOBISTĄ. Nasza kadra zawsze stara się przekazać wyższe wartości uczestnikom i tak też będzie na obozie wędrownym. Przekażemy kulturę żeglarstwa, ale też zadbamy o Savoir-vivre, słownictwo i wcześniej wspomniany recycling.

Oczywiście nie byłoby wakacji bez DOBREJ ZABAWY. Gry drużynowe, rekreacyjne, wieczorna rozrywka i nie tylko. Zarówno w trakcie etapów wędrownych jak i wieczorami, gdzie będziemy już zalokowani w miejscu noclegowym, zawsze znajdziemy czas i formę rekreacji, która pozwoli zrelaksować się naszej młodzieży.

Obóz wędrowny Warmia 2021 to wspaniała przygoda i zabawa w najpiękniejszych rejonach Polski!

Transport

Autokar na trasie:
Warszawa – Lidzbark

Transport publiczny na trasie:
Iława – Warszawa

Zbiórka na obóz odbędzie się przy ulicy Oławskiej 3a w Warszawie.
Powrót grupy:
Dworzec Zachodni w Warszawie.

Termin

13.07 – 23.07.2022

Wyżywienie

Śniadanie – jedzone wspólnie (I część obozu) lub na jachtach (II część obozu).

Kolacja – czasami serwowana, innym razem przygotowywana wspólnie m.in. w formie ogniska, grilla lub inwencji twórczej na jachcie.

Między głównymi posiłkami, w trakcie części wędrownych, grupa będzie miała zapewnioną odpowiednią i łatwo przyswajalną ilość kalorii niezbędnych do wysiłku.
W trakcie części żeglarskiej uczestnicy będą mieli dostęp do lodówek na jachtach, przez co zawsze będą mogli coś zjeść, gdy będą głodni. Kadra wyjazdu zadba o zakupy spożywcze w tym uzupełnianie lodówek.

Miejsce

Obóz wędrowny Warmia 2022 będzie miał miejsce na Warmii. Część kajakarsko/SUPowa będzie realizowana na rzece Wel. Część żeglarską rozpoczniemy w Iławie. Spływ jachtami będzie miał miejsce na jeziorze Jeziorak, a także innych mniejszych jeziorach połączonych kanałami.

Zakwaterowanie

W trakcie obozu wędrownego Warmia 2022 uczestnicy będą nocować na kempingu lub w jachtach zacumowanych w Porcie.

W I części grupa będzie nocowała na polu namiotowym w miejscowości Cibórz (wyspa na rzece Wel). Cała grupa będzie podzielona na namioty, których w tym roku nie trzeba będzie codziennie składać jako, że będziemy wracać codziennie w te samo miejsce.

W II części (żeglarstwo) grupa będzie nocowała w portach zaopatrzonych w sanitariaty. Uczestnicy będą podzieleni na jachtach wg wieku i płci. W zależności od miejsca noclegu będzie można w tym etapie spać również w namiocie.

Bezpieczeństwo

Biuro podróży WindZone Travel spełnia wszelkie wymagania dot. organizacji wyjazdów w dobie wirusa SARS-CoV-2.

Na naszych wyjazdach letnich 2021 a także zimowych 2022 nie odnotowaliśmy żadnego przypadku zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Dzięki wprowadzonej profilaktyce oraz zastosowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa na siedem wyjazdów dziecięcych oraz młodzieżowych zorganizowanych latem 2021 oraz dwa zimą 2022, żadne dziecko nie wróciło z wyjazdu chore czy z podejrzeniem koronawirusa.

Jednocześnie zapewniamy, że na wyjazdach dziecięcych i młodzieżowych lato 2022 dołożymy wszelkich starań, aby były one całkowicie bezpieczne poczynając od bezpiecznego przejazdu autokarem, zadbaniu o higienę na terenie ośrodka wypoczynku, bezpiecznie prowadzonych zajęć z dziećmi, zdrowej kadry wychowawczej oraz na zdrowych współuczestnikach wyjazdu kończąc. 

Informujemy, iż na bieżąco śledzimy informacje z Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Program

Obóz wędrowny Warmia 2022 będzie podzielony na II etapy.

I etap – kajaki/SUP – 13-16.07.2022

Całość etapu będzie się odbywała na trzech różnych fragmentach rzeki Wel. Uczestnicy będą sami decydowali czy dany fragment pokonują w kajaku czy na SUPie.

II etap – żeglarstwo – 17.07-23.07.2022

Żeglarstwo rozpoczniemy wypływając z Iławy na wody jeziora Jeziorak – najdłuższego jeziora w Polsce. 6 dni spływu po mniej zagęszczonym niż Mazury szlaku żeglugowym na pewno przypadnie wszystkim uczestnikom do gustu.

Etap wędrowny

Kajaki lub SUP, a później żeglarstwo. Każda z tych części ma swoją charakterystykę i wokół niej będą prezentowane grupie elementy związane z daną formą rekreacji. Każdy uczestnik dowie się, jak bezpiecznie podróżować lub jak poradzić sobie z losowymi sytuacjami. W zależności od formy przemieszczania się grupa będzie miała inny program:

Kajakarstwo/SUPy:

Technika wiosłowania

Każdy uczestnik przejdzie szkolenie z prawidłowego pływania kajakiem lub SUPem koncentrując się głównie na sposobie wiosłowania, aby ten był jak najefektywniejszy.

Kajakowe zabawy

Frisbee, piłka a może wyścigi? Wiemy jak sprawić aby wycieczka kajakowa/SUPowa miała dodatkowe elementy rozrywkowo – rywalizacyjne.

Pierwsza pomoc

Jako firma dbająca o odpowiedzialność wśród uczestników pokażemy też, jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanej osobie na kajaku.

Żeglarstwo:

Nawigacja i sterowanie

Grupy podzielone wg wieku i płci będą na swoich jachtach uczyć się od sterników teorii żeglowania, węzłów i innych przydatnych na jachcie elementów. Nic na ocenę, wszystko dla przyjemności i chęci zdobycia nowej wiedzy.

Kultura żeglarska

Żeglarstwo śródlądowe to nie tylko suche przepisy. To też cała niepisana kultura zachowania na jachcie, na wodzie i w porcie. Te zagadnienia pokażemy młodzieży wierząc, że przekazane informacje pozostaną z nimi do końca życia.

Pierwsza pomoc

Na jachtach też zdarzają się wypadki, które wymagają udzielenia pierwszej pomocy. Jak zrobić opatrunek lub pomóc komuś kto wypadł z jachtu? Przekażemy informacje i przećwiczymy.

rekreacja

Wieczorami, gdy jachty będą zacumowane lub kajaki zabezpieczone będzie czas na rekreację ruchową. Wiemy, że obecny rok szkolny nie obfitował w godziny poświęcone aktywności ruchowej, dlatego spróbujemy zaktywizować nasza młodzież takimi sportami jak:

Ultimate frisbee

Drużynowa wersja znanej zabawy z wykorzystaniem latającego dysku zwanego frisbee.

Gry i zabawy w wodzie

Począwszy od siatkówki wodnej, przez Splashball po leniuchowanie na dmuchańcu.

Ringo

Prosta i popularna gra polegająca na przerzucaniu ringo przez siatkę. Ale kto mówi, że w ringo gra się tylko 1 ringiem?

Siatkówka plażowa

Wszystkim dobrze znana gra plażowa, którą można modyfikować dowoli pod kątem umiejętności zawodników.

Piłka Nożna

Najpopularniejszy sport w Polsce, a w naszym wykonaniu nabierze nowych kolorów.

Badminton

Czy w formie rekreacyjnej zwanej potocznie kometką, czy w formie rywalizacyjnej z wymiarowym boiskiem i punktami… każda opcja jest dobrym wyborem!

Kubb

Popularna w Skandynawii gra rekreacyjna polegająca na strąceniu pionków przeciwnika.

Wszystkie atrakcje dobierane będą w zależności od pogody oraz nastrojów uczestników wyjazdu.

Rozrywka

Wieczorami, gdy etapy wędrowne spotkają się w jednym miejscu, młodzież będzie miała okazję rozerwać się przy zabawach, znanych teleturniejach lub grach które uczestnicy będą mogli sami zaproponować. Z naszej strony w programie pojawią się m.in.:

Team building

W naszym wykonaniu jest to połączenie Kalambur i Tabu, gdzie grupa zgaduje hasła poprzez rysunek, opis lub pokaz.

Ognisko

Nie ma nic lepszego jak wieczorna integracja przy ognisku z kiełbaskami, pieczonym chlebkiem lub piankami wraz z zabawą.

Disco

Czy to będzie dyskoteka czy impreza czy szanty? O wszystkim zdecyduje grupa.

Kalambury

W naszym wykonaniu jest to połączenie Kalambur i Tabu, gdzie grupa zgaduje hasła poprzez rysunek, opis lub pokaz.

Teleturnieje

Wieczorne zabawy dla każdego. Dziewczyny vs Chłopaki, Parada Kłamców, Jaka to melodia oraz Familiada. Dużo śmiechu gwarantowane!

Mokra Baloniada

Turniej „siatkówki” balonami z wodą. Orzeźwi i sprawi wiele radości.

Kolorowe Party

Zabawa z wykorzystaniem proszków holi to radość i… przepiękne zdjęcia!

Wszystkie atrakcje dobierane będą w zależności od pogody oraz nastrojów uczestników wyjazdu.

Trasa etapów wędrownych

Nasza wyprawa będzie podzielona na dwa etapy.

I etap – 14.07 – 16.07 – Etap Kajakarski/SUP

I etap będzie miał dość stacjonarny charakter gdyż codziennie będziemy wracać w te samo miejsce. Wędrowny charakter zapewnią nam różne fragmenty rzeki Wel.

W zależności od pogody będziemy wybierać odpowiedni odcinek aby jego pokonanie nie było „walką”, a „przyjemnością”. Jeden z odcinków zakończymy na jeziorze Lidzbarskim, gdzie młodzież będzie miała okazję odpocząć na plaży, a także skorzystać z infrastruktury miejskiej.

Do kempingu w gospodarstwie Agroturystycznym w Ciborzu dojedziemy 13.07 po południu. Po zjedzeniu obiadu i rozbiciu namiotów zintegrujemy się, po czym omówimy przy ognisku trasę obozu wędrownego.

14.07 wyruszymy na 1 odcinek spływu. Jak pogoda dopisze wyjedziemy w górę rzeki w okolice jeziora Tarczyńskiego, aby spłynąć spokojnie prosto do naszego obozowiska (ok20 km).

15.07 planowany jest odcinek zwany „piekiełkiem” jako, że nurt jest dość wartki a sam odcinek rzeki biegnie przez rezerwat przyrody „piekiełko”. Rzeka na tym odcinku płynie przez wąwozy, na trasie są powalone drzewa, a sam odcinek jest dość wymagający, ale bezpieczny. Dzięki wartkiemu nurtowi odcinek ten pozostanie zapamiętany jako niezapomniana przygoda (ok 20km).

16.07 spłyniemy spokojnie do jeziora Lidzbarskiego gdzie grupa odpocznie na plaży miejskiej i skorzysta ze sklepów oraz całej infrastruktury turystyczno/rekreacyjnej. Z Lidzbarka zostaniemy zabranie autokarem do Iławy, gdzie zakwaterujemy się na jachtach.

 

II etap 17.07  – 23.07 – Etap Żeglarski

W tym roku zwiedzamy jezioro Jeziorak – najdłuższe jezioro w Polsce. W trakcie etapu żeglarskiego będziemy pływać po Jezioraku jak i Jeziorze Ruda Woda, Ilińsk (Jelonek), Bartężek a także jak starczy czasu dopłyniemy również na jezioro Drwęckie w Ostródzie. Jachty będą cumowane zarówno w portach jak i na wyspach, które licznie znajdują się na Jezioraku.

Planowy program dnia, godziny zajęć i posiłków są zależne od pogody, przebiegu trasy oraz możliwości uczestników. Przed wyjazdem wszystkim zapisanym na wyjazd prześlemy dokładniejsze informacje, niż te podane wyżej.

 

Cena

2199zł
(zaliczka 500zł)

Stowarzyszenie NURT,
ul. Powstańców Śląskich 124/106, 01-466 Warszawa
Tytuł: Obóz wędrowny, Imię i nazwisko uczestnika.
Nr konta: 75 1020 1185 0000 4002 0305 1513

Zaliczkę należy uiścić po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Zaliczka jest bezzwrotna i stanowi podstawę do uczestnictwa w wyjeździe.

Pełną kwotę należy uregulować do dnia 20.06.2022.

Cena zawiera:

  • Transport busem,
  • Zakwaterowanie (10 noclegów!),
  • Pełne wyżywienie,
  • Nagrody oraz upominki,
  • Opłatę za kajaki, SUPy i jachty,
  • Dostępność sprzętu sportowego,
  • Dostępność sprzętu kulinarnego,
  • Realizację programu,
  • Ubezpieczenie NNW (Signal Iduna: 10 000zł) dla uczestników.