Wyjazd rodzinny Zieleniec 2021

RODZINA – PIESZE WĘDRÓWKI – SPORT – REKREACJA – DOBRA ZABAWA

Pod tymi hasłami kryje się letni górski wyjazd rodzinny 2021.

Wyjazd do Zieleńca przeznaczony jest dla RODZIN, które kochają spacery po górach, aktywny wypoczynek i wspólną dobrą zabawę. Celem, który nam przyświeca jest integracja, budowanie więzi i organizacja wyjazdów w taki sposób, aby każdy: i dziecko, i rodzic mógł należycie wypocząć świetnie się przy tym bawiąc. Proponujemy wyjazd w rodzinnym gronie i spędzenie czasu razem z innymi rodzinami.

Wyjazd nastawiony jest na PIESZE WĘDRÓWKI po górach. Co drugi dzień planujemy całodniowe wyjście w góry połączone z krajoznawczym poznawaniem przepięknych miejsc, jakimi mogą się pochwalić góry Stołowe. Zieleniec, który znajduje się w Górach Orlickich jest przepiękny zimą (o czym wiemy m.in. z naszych wyjazdów), ale latem też urzeka pięknem przyrody, a przy okazji przystosowany jest do uprawiania sportów letnich.

SPORTY jakich będzie można spróbować to m.in. mountainboard (zjazd na desce po trasie), Grass Skiing (zjazd stokiem po trawie na krótkich nartach wyposażonych w kółka kółkach/taśmach), a także przejechać się na rowerach (w tym elektrycznych). Wszystko w jednym miejscu, co jest unikatowe w Polsce.

Sport i REKREACJA często idą w parze. W naszym wydaniu rekreacja to aktywne spędzanie czasu bez rywalizacji czysto sportowej. Raz będzie to kubb, cornhole, badminton innym razem spacer z kijkami Nordic walking. Nie zabraknie także wielkiej, rodzinnej gry terenowej.

Wyjazdy z WindZone Travel zawsze były i będą dogodną formą spędzenia letniego czasu na zabawach. Z naszymi instruktorami ta ZABAWA będzie ciekawa, interesująca, odkrywcza i pełna emocji. Jesteśmy specami od dobrej zabawy. Posiadamy sporą dawkę wiedzy w tym zakresie, ale rozumiemy także potrzeby dzieci rozmawiając z nimi o ich oczekiwaniach i ulubionych aktywnościach. Dopasowujemy zajęcia sportowo/rekreacyjne do ich oczekiwań.

Podsumowując:

Wyjazd rodzinny Zieleniec lato 2021 nastawiony jest na rodzinne spacerowanie po górach, poznawanie piękna, jakie kryją południowo-zachodnie zakątki Polski, a także spróbowanie nowych dyscyplin sportowych lub spędzenia aktywnie letniego czasu.

Na wyjeździe rodzinnym Zieleniec lato 2021 poznasz nowe sporty, jak i miejsca w Polsce, relaksując się przy tym u stóp gór Orlickich.

Transport

We własnym zakresie.

Termin

15.08 – 28.08.20211

Wyżywienie

W Hotelu znajduje się stołówka gdzie będziemy jeść posiłki.
3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad dwudaniowy i kolacja).
W dni kiedy wyjdziemy na wycieczki całodniowe będą 2 posiłki (śniadanie i obiadokolacja po powrocie).
Jednego wieczoru podczas wyjazdu odbędzie się także ognisko z kiełbaskami i muzyką.

Miejsce

Zieleniec to urokliwe miejsce położone w Górach Orlickich.

Uczestnicy zostaną zakwaterowaniu w ośrodku GOPR tuż przy wyciągu narciarskim Winterpol.

Obiekt posiada własną przytulną świetlicę, w której będą odbywały się zajęcia wieczorne.

Zakwaterowanie

Uczestnicy wyjazdu zostaną zakwaterowani w pokojach 2, 3, 4, 5, 6 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Bezpieczeństwo

Biuro podróży WindZone Travel spełnia wszelkie wymagania dot. organizacji wyjazdów w dobie wirusa SARS-CoV-2.

Na naszych wyjazdach letnich 2020 nie odnotowaliśmy żadnego przypadku zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Dzięki wprowadzonej profilaktyce oraz zastosowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa na siedem wyjazdów dziecięcych oraz młodzieżowych zorganizowanych latem 2020, żadne dziecko nie wróciło z wyjazdu chore czy z podejrzeniem koronawirusa.

Jednocześnie zapewniamy, że na wyjazdach dziecięcych i młodzieżowych lato 2021 dołożymy wszelkich starań, aby były one całkowicie bezpieczne poczynając od bezpiecznego przejazdu autokarem, zadbaniu o higienę na terenie ośrodka wypoczynku, bezpiecznie prowadzonych zajęć z dziećmi, zdrowej kadry wychowawczej oraz na zdrowych współuczestnikach wyjazdu kończąc.

Informujemy, iż na bieżąco śledzimy informacje z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Program

Wyjazd rodzinny Zieleniec lato 2021 nastawiony jest na aktywny wypoczynek dla całych rodzin.

Program obozu podzielony jest na 3 części: animacje i zajęcia dla dzieci, zajęcia ruchowe dla dorosłych oraz rodzinne wyjścia w góry.

W trakcie wycieczek górskich zobaczymy m.in.

 • Błędne Skały (dojazd autem) – Przez Skalny Labirynt pełen głębokich szczelin, korytarzy, grzybów i blokowisk skalnych oraz intrygujących skał wiedzie fascynująca trasa turystyczna okraszona w cudne widoki i ciekawe skaliste wariacje.
 • Wielka Destna – wieża widokowa po czeskiej stronie gór Orlickich, która jest najwyższym szczytem Sudetów Środkowych. (o ile będzie taka możliwość)
 • Spacer okolicznymi szlakami z wizytą na Orlicy, skąd rozpościera się piękny widok na czeską stronę.
 • Kudowa Zdrój (dojazd autem) – cudowna uzdrowiskowa miejscowość z pięknym parkiem, gdzie można podziwiać zarówno cudowna roślinność jak i napić się leczniczej wody. Dla dorosłych przewidziana jest również wizyta w Kaplicy Czaszek, natomiast dzieci zwiedzą Muzeum Zabawek. Z Kudowy Zdrój można szybko dojechać do Parku Dinozaurów w którym dzieci zobaczą rozmiary dinozaurów zamieszkujących kiedyś kłodzką ziemię.
 • Zamki – w dniu zamkowym zwiedzimy Zamek na Skale w Szczytniku oraz twierdzę Srebrna Góra. Składająca się z 6. fortów, szeregu leśnych umocnień i bastionów jest jedną z najciekawszych budowli architektury militarnej w Polsce

Wieczorami również w gronie rodzinnym będziemy się integrować, dobrze przy tym bawiąc. Naszym celem jest zarówno zorganizowanie w aktywny sposób czasu wolnego jak i umożliwienie odpoczynku, jaki wszystkim się należy na urlopie. Dlatego też zawsze będzie można przy hotelu odpocząć na leżaku w promieniach słonecznych 😊.

Podane godziny zajęć i posiłków są orientacyjne, po przyjeździe odbędzie się spotkanie organizacyjne, gdzie zostanie omówiony program dnia oraz całego wyjazdu.

Zajęcia dla dzieci

Dwie Flagi​

Uwielbiana przez obozowiczów gra terenowa dla każdego. Schowaj flagę i zdobądź flagę przeciwnej drużyny!

Zajęcia plastyczne

Odpoczynek nad kartką i kredkami to też frajda. Z pewnością razem z Waszymi pociechami stworzymy coś niesamowitego!

Kolorowe Party

Zabawa z wykorzystaniem proszków holi to radość i… przepiękne zdjęcia!

Chusta Klanza

Kolorowa chusta może być atrakcją dla małych i dużych. Nasza kadra z pewnością wybierze najlepsze zabawy integracyjne i zapoznawcze.

Crazy Games

Podwórkowe zabawy z czasów naszych rodziców i nie tylko.

Ultimate frisbee

Fantastyczna gra zespołowa nie generująca fizycznego kontaktu z przeciwnikiem. Kto grał ten wie, że wciąga po uszy nie tylko młodszych, ale i starszych uczestników.

WindZonowy Runmageddon

Nie ma nic przyjemniejszego, jak nietypowy wyścig, z wieloma przeszkodami, w którym można się nieco ubrudzić. Każdy może się sprawdzić, ale tylko raz!

Zajęcia dla dorosłych

Rozciąganie / Joga

Po całym dniu wrażeń wieczorne rozciąganie to najprzyjemniejsze, co możemy Wam zaoferować. A jeśli jeszcze połączy się to z pięknym zachodem słońca i trawą pod stopami to gwarantujemy, że nikt nie będzie chciał szybko tego kończyć.

Nordic walking

Spacer połączony z treningiem z kijkami? Dlaczego nie! To aktywność dla każdego. Przy okazji z pewnością lepiej się poznamy.

Zajęcia siłowe i aerobowe

Jeśli będziecie mieli ochotę na więcej aktywności, nasi instruktorzy zabiorą Was na trening siłowy. Trochę wysiłku podczas wakacji jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Zajęcia dla całych rodzin

Rodzinna gra terenowa

Drużyny gotowe? Szybkie wytłumaczenie zasad gry i zaczynamy! Kto wykaże się sprytem, kto będzie szybszy? Kto zostanie liderem? Przekonamy się podczas rozgrywki, gdzie swoją wiedzą będą musiały wykazać się dzieci oraz dorośli!​

Spacery po górach

Wyjazd Zieleniec 2021 będzie nastawiony na zwiedzanie piękna Gór Stołowych i Orlickich.

Co drugi dzień, jak pogoda pozwoli,  będziemy wychodzić na wycieczki krajoznawcze.

Ognisko

Nie ma nic lepszego jak wieczorna integracja przy ognisku z kiełbaskami, pieczonym chlebkiem lub piankami wraz z zabawą.

Planszówki

Gry planszowe, karciane, polegające na szczęściu, skupieniu czy logicznym myśleniu. Kochamy je wszystkie! Mamy sporą kolekcję, ale jeśli chcecie pochwalić się swoimi ulubieńcami – koniecznie weźcie je na wyjazd! Z chęcią je przetestujemy.

KUBB/Bule

Podobne zasady, podobna gra z tym, że jedna ze Skandynawii a druga z Francji. Jedna i druga bardzo popularna w swoich krajach.

Cornhole

Prosta gra polegająca na trafieniu woreczkami z fasolą do celu. Podobna w zasadach do Kubb i Buli.

Ringo

Szybkie wytłumaczenie zasad, „schowanie jednej ręki” i już jesteś gotowy do wielkiej gry w ringo!

Teleturnieje

Wieczorne zabawy dla każdego. Dziewczyny vs Chłopaki, Parada Kłamców, Jaka to melodia oraz Familiada. Dużo śmiechu gwarantowane! ​

Badminton

Sport drużynowy, który cieszy się ogromną popularnością wśród uczestników. Kto przejdzie do wielkiego finału?

Zabawy integracyjne

Nie ma nic lepszego jak wieczorna integracja przy ognisku z kiełbaskami, pieczonym chlebkiem lub piankami wraz z zabawą.

Wszystkie atrakcje dobierane będą w zależności od pogody oraz nastrojów uczestników wyjazdu.

Zajęcia fakultatywne

Mountainboard

100zł/os – 2h

Atrakcja od 13 roku życia!

Sport dla amatorów sportów zimowych których zastało w górach lato! Mountainboard jest deską z dużymi kołami, na której stoimy i trzymamy się dzięki wiązaniom. Sam zjazd jest ciekawym przeżyciem dla osób jeżdżących na snowboardzie.

Grass Skiing

100zł/os – 2h

Idealne rozwiązanie latem dla zapalonych narciarzy. Dzięki specjalnej konstrukcji wykorzystującej taśmy na kółkach można wpiąć się w sprzęt i zjechać po trawie niczym po zaśnieżonych stokach.

Ebike

50zł/os – 1h

Elektryczny rower dzięki któremu można jeździć po górach bez dużego wysiłku. Idealny dla osób lubiących odrobinę adrenaliny przy górskiej jeździe rowerowej, ale nie są w formie pokonywać trudnych odcinków.

Płatność za szkolenie mountainboard, grass skiing czy wypożyczenie ebiku płatne gotówką w dniu wyjazdu.

Kierownik

Renata

Od niedawna w naszym zespole. Urodzona w krainie zrodzonej z morza, w Kotlinie Kłodzkiej. Wielka pasjonatka rowerowych wycieczek górskich i szybownictwa. To drugie kocha ponad wszystko, jak sama twierdzi w szybowcu silnik jej się nie zepsuje, bo go po prostu nie ma. 😉 Miłośniczka górskich wypraw pieszych i e-bike’owych, snowboardu i wakeboardu. Uwielbia spływy kajakowe. Interesuje się psychologią i dietetyką. Kocha koncerty i polską muzykę rockową a w wolnych chwilach chętnie odwiedza teatr i kino. Renata sprawuje opiekę nad Wami w zakresie zwiedzania i rekreacji podczas wyjazdów grupowych oraz dba o oprawę fotograficzną całego pobytu.

Cena

1699zł/os
(zaliczka 500zł)

WindZone Michał Gąsiński, ul. Rozłogi 12A / 10, 01-310 Warszawa
Tytuł: Zieleniec, imię i nazwisko uczestnika
Ing Bank Śląski: 78 1050 1041 1000 0092 0703 2344

Zaliczkę należy uiścić po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Zaliczka jest bezzwrotna i stanowi podstawę do uczestnictwa w wyjeździe.

Pełną kwotę należy uregulować do dnia 30.07.2021.

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie (6 noclegów),
 • 3 posiłki dziennie:  śniadania, obiady i kolacje,
 • Kadrę WindZone realizującą program wyjazdu i sprawującą opiekę nad uczestnikami,
 • Nagrody oraz upominki,
 • Dostępność sprzętu sportowego,
 • Realizację programu,
 • Ubezpieczenie OC i NNW dla uczestników.

Cena nie obejmuje:

 • Transportu + dojazdy do punktów turystycznych,
 • Dodatkowych posiłków w dni z dwoma posiłkami,
 • Wypożyczenia sprzętu sportowego (mountainboard, grass ski, ebike),
 • Zabiegi SPA w sąsiednim Ośrodku.