Obóz gimnastyczno – rekreacyjny
Ryn 2021

Wiek uczestników 10 – 16 lat
ZAPISY ZAKOŃCZONE

GIMNASTYKA – SPORT – EKOLOGIA – DOBRA ZABAWA – KULTURA OSOBISTA

Pod tymi hasłami kryje się turnus II tegorocznego wyjazdu do Rynu. Obóz z elementami gimnastyki to już tradycja WindZone Travel. W tym roku będzie to czwarty tego typu wyjazd, który organizujemy. Chętnych, by w nim uczestniczyć nie ubywa! To propozycja dla wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas.

Zajęcia GIMNASTYCZNO – AKROBATYCZNE prowadzone są przez czynnych instruktorów gimnastyki. WindZonowa gimnastyka ma charakter ogólnorozwojowy. Jej celem jest poprawa kondycji, koordynacji, rozciągnięcia oraz postawy ciała.  To doskonała propozycja dla wszystkich maniaków gimnastycznych, a także dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z gimnastyką właśnie.

Poza zajęciami gimnastycznymi w programie wyjazdu nie zabraknie także szeroko rozumianego SPORTU, ruchu na świeżym powietrzu, który jest wpisany w DNA WindZone Travel. Od zawsze dużą wagę przywiązujemy do sportu i rekreacji. W czasach, jakie nas zastały szczególnie dzieci zostały pozbawione jakichkolwiek możliwości wspólnych gier i zabaw na dworze, co w przypadku rozwoju młodego człowieka jest niezbędne. Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych rekreacja na świeżym powietrzu jest idealnym rozwiązaniem wpływającym na wzrost odporności i zdrowie dzieci.

Na obozie gimnastyczno – rekreacyjnym w Rynie, poza zabawami i grami czysto sportowymi uczestnicy zaznają także uroków natury. EKOLOGIA jest niezbędna, aby nasza planeta dalej kwitła i cieszyła nas m.in. pięknymi lasami. Tę ideę spróbujemy przekazać także naszym uczestnikom m.in. wręczając im wielorazowe butelki z filtrem do wody. Wierzymy, że tym sposobem przyczynimy się do mniejszego zużycia plastiku i oszczędności wody.

Obozy letnie zawsze były i będą dogodną formą spędzenia letniego czasu na zabawach, a z naszymi instruktorami ta ZABAWA będzie ciekawa, interesująca, odkrywcza i pełna emocji. Jesteśmy specami od dobrej zabawy. Posiadamy sporą dawkę wiedzy w tym zakresie, ale rozumiemy także potrzeby dzieci rozmawiając z nimi o ich oczekiwaniach i ulubionych aktywnościach. Dopasowujemy zajęcia sportowo/rekreacyjne do ich oczekiwań.

Ponadto obozy z WindZone Travel to także życiowe wartości, które staramy się przekazać naszym podopiecznym. Na naszych obozach dbamy o KULTURĘ OSOBISTĄ, koleżeńskie zachowania w grupie, współpracę, a także Savoir Vivre.

Ten wyjazd to naprawdę dobry wybór i mieszanka wszystkiego, co najlepsze dla dzieci i młodzieży!

Transport

Autokarem, na trasie:
Łódź – Warszawa – Ryn – Warszawa – Łódź.

Termin

09.07 – 20.07.2021

Wyżywienie

3 posiłki dziennie.
Posiłki w formie stołu szwedzkiego.

Miejsce

Ryn jest malowniczą miejscowością położoną w sercu centrum mazur między Giżyckiem, a Mikołajkami nieopodal najdłuższego szlaku wodnego z Węgorzewa do Piszu nad jeziorem Ryńskim.

Ośrodek „Ośrodek Żeglarsko Wypoczynkowy Bocianie Gniazdo” posiada własne dojście do jeziora. Plaża dostosowana jest zarówno do wypoczynku, pływania jak i zajęć rekreacyjnych. Zapewniamy ratownika pilnującego naszej grupy w wodzie.

Dodatkowym atutem ośrodka jest posiadanie bogatej infrastruktury rekreacyjnej, olbrzymiej przestrzeni oraz boisk zarówno na terenie ośrodka jak i w sąsiedztwie (trzy boiska typu „Orlik”).

Zakwaterowanie

Baza noclegowa składa się z budynków na które składają się 3 domki, każdy wyposażony w 3 pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. W sumie w każdym domku może być 6-7 osób (w trzech pokojach)

Stołówka znajduje się na terenie ośrodka.

Bezpieczeństwo

Biuro podróży WindZone Travel spełnia wszelkie wymagania dot. organizacji wyjazdów w dobie wirusa SARS-CoV-2.

Na naszych wyjazdach letnich 2020 nie odnotowaliśmy żadnego przypadku zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Dzięki wprowadzonej profilaktyce oraz zastosowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa na siedem wyjazdów dziecięcych oraz młodzieżowych zorganizowanych latem 2020, żadne dziecko nie wróciło z wyjazdu chore czy z podejrzeniem koronawirusa.

Jednocześnie zapewniamy, że na wyjazdach dziecięcych i młodzieżowych lato 2021 dołożymy wszelkich starań, aby były one całkowicie bezpieczne poczynając od bezpiecznego przejazdu autokarem, zadbaniu o higienę na terenie ośrodka wypoczynku, bezpiecznie prowadzonych zajęć z dziećmi, zdrowej kadry wychowawczej oraz na zdrowych współuczestnikach wyjazdu kończąc.

Informujemy, iż na bieżąco śledzimy informacje z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Program

Program obozu gimnastyczno-rekreacyjnego Ryn 2021 nastawiony jest na ruch, dobrą zabawę i poznanie okolicy. W związku z tym nasz program i atrakcje składające się na niego podzieliliśmy na trzy części: sport i rekreacja, rozrywka oraz turystyka.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja to nasze flagowe zajęcia, które będą realizowane codziennie w wymiarze czasowym odpowiadającym programowi i warunkom atmosferycznym.

Wiemy, jak bardzo dzieci potrzebują aktywności na świeżym powietrzu, szczególnie w czasach, jakie mamy obecnie.  W programie wyjazdu nie zabraknie na pewno znanych i popularnych gier zespołowych (piłka nożna, siatkówka, badminton) oraz terenowych (podchody) czy zabaw w wodzie.

W programie sportowo-rekreacyjnym znajdziecie m.in.:

Zajęcia gimnastyczno-akrobatyczne
(7 x 1,5h zajęć)

Skoki, mostki, szpagaty, przewroty, stanie na rękach? Między innymi tych rzeczy nauczy się Państwa dziecko podczas zajęć z akrobatyki i gimnastyki. Zajęcia mają na celu rozwój ogólny, poprawę kondycji, koordynacji, rozciągnięcia oraz korekcję postawy ciała. Prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów gimnastyki sportowej.

Ultimate frisbee

Fantastyczna gra zespołowa nie generująca fizycznego kontaktu z przeciwnikiem. Kto grał ten wie, że wciąga po uszy nie tylko młodszych, ale i starszych uczestników.

Kąpiele w jeziorze

Zabawy oraz kąpiele w jeziorze pod nadzorem ratownika.

Ringo

Szybkie wytłumaczenie zasad, „schowanie jednej ręki” i już jesteś gotowy do wielkiej gry w ringo!

Archery Games​

Dzieci odpowiednio zabezpieczone w maski ochronne realizują scenariusz zabawy mając do dyspozycji łuki i zakończone gąbką strzały.

Zajęcia z żeglarstwa

Przygoda pod żaglami to jest to! Uczestnicy poznają żeglarskie ABC (podstawowe wyposażenie jachtu, zachowanie na brzegu i wodzie, manewry, pojęcia żeglarskie, komendy oraz zwroty). Nauczą się także podstawowych węzłów. No i najważniejsze… przeżyją swoje pierwsze chwile pod żaglami.

Piłka Nożna

Gra drużynowa nie tylko dla chłopców. Przepięknie skoszona trawa na pobliskim orliku i odpowiednio zmotywowani zawodnicy to gwarancja emocji jak na mundialu!

Badminton

Sport drużynowy, który cieszy się ogromną popularnością wśród uczestników. Kto przejdzie do wielkiego finału?

Palant

Rewelacyjna gra zespołowa zbliżona do amerykańskiego baseballu.

KUBB

Popularna w Skandynawii gra rekreacyjna polegająca na strąceniu pionków przeciwnika.

Rugby Tag

Świetna gra zespołowa ucząca współpracy. Nie występują tutaj elementy szarży (ataku na zawodnika z piłką). Sprzyja rozwoju fizycznemu w szkolnej edukacji, jest też świetnym wprowadzeniem do rugby.

Tchoukball

Bezkontaktowa zespołowa gra sportowa rozgrywana przez dwie drużyny z użyciem piłki oraz dwóch specjalnych ram z naciągniętą siatką, które pełnią rolę bramek. Tego raczej nie znajdziecie w szkolnym programie. 🙂

Zabawy integracyjne

Nie ma niczego fajniejszego niż poznawanie nowych uczestników i zawieranie przyjaźni w formie zabawowej.

Na terenie Ośrodka Bocianie Gniazdo znajduje się nasza baza windsurfingowa, gdzie będą organizowane zajęcia windsurfingowe, a także przechowywany cały sprzęt pływający. Będzie to miejsce zbiórek przed każdymi zajęciami na wodzie.

W programie obozu każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z dwóch jednostek zajęć:

 • Windsurfingowych (jedna jednostka zajęciowa)
 • Na SUPie (jedna jednostka zajęciowa)


Dodatkowe zajęcia windsurfingu będą wykupywane po wykorzystaniu pakietu podstawowego wg załączonego cennika.

Wszystkie atrakcje dobierane będą w zależności od pogody oraz nastrojów uczestników wyjazdu.

Rozrywka

Wieczorami, gdy emocje związane ze sportem opadną młodzież będzie miała okazję rozerwać się przy zabawach, znanych teleturniejach lub grach które uczestnicy będą mogli sami zaproponować.

Z naszej strony w programie pojawią się m.in.:

Chusta Klanza

Kolorowa chusta może być atrakcją dla małych i dużych. Nasza kadra z pewnością wybierze najlepsze zabawy integracyjne i zapoznawcze.

Challenge Day

Dzień, w którym będą odbywały się wszystkie finały obozowych rozgrywek. Gwarantujemy, że od samego rana wszyscy będą mocno podekscytowani. Dla każdego przewidziane są nagrody, a dla najlepszych wyróżnienia.

Disco

Dyskoteka w wybranym przez uczestników klimacie pełna zabaw i tańców dla każdego.

Dwie Flagi

Uwielbiana przez obozowiczów gra terenowa dla każdego. Schowaj flagę i zdobądź flagę przeciwnej drużyny!

WindZonowa 50-tka​

Popisowa gra terenowa WindZone Travel. Sprawność fizyczna, wiedza, opanowanie oraz poczucie humoru na pewno się tutaj przydadzą. Aha, nie zapomnijcie także o szczęściu.

Ognisko

Nie ma nic lepszego jak wieczorna integracja przy ognisku z kiełbaskami, pieczonym chlebkiem lub piankami wraz z zabawą.

Teambuilding

Gry i zabawy uczące pracy w grupie, integrujące, wyznaczające mocne strony grupy, pełne śmiechu.

Teleturnieje

Wieczorne zabawy dla każdego. Dziewczyny vs Chłopaki, Parada Kłamców, Jaka to melodia oraz Familiada. Dużo śmiechu gwarantowane! ​

Mokra Baloniada

Turniej „siatkówki” balonami z wodą. Orzeźwi i sprawi wiele radości.

Kolorowe Party

Zabawa z wykorzystaniem proszków holi to radość i… przepiękne zdjęcia!

WindZonowy Runmageddon

Nie ma nic przyjemniejszego, jak nietypowy wyścig, z wieloma przeszkodami, w którym można się nieco ubrudzić. Każdy może się sprawdzić, ale tylko raz!

Crazy Games

Podwórkowe zabawy z czasów naszych rodziców i nie tylko.

Plażowanie

Chill na plaży – dzieciom się to marzy! Poza zasłużonym odpoczynkiem pobawimy się na sportowo oraz stworzymy konkurs rzeźb z piasku.

Ty decydujesz!

Na każdym z naszych wyjazdów możesz mieć wpływ na wybór aktywności/zabawy/sportu danego dnia. Kadra będzie zbierała wieczorem anonimowe głosy od uczestników z ich prośbami dot. kolejnego dnia.

Wszystkie atrakcje dobierane będą w zależności od pogody oraz nastrojów uczestników wyjazdu.

Turystyka

Obozy młodzieżowe zawsze były i będą okazją do zwiedzania Polski przez młodych ludzi. Zarówno miasta, zabytki jak i przyroda bywają w niektórych zakątkach Polski unikatowe na skalę światową. Na tym obozie planujemy: wycieczkę do Wilczego Szańca – Zwiedzanie Kwatery Hitlera wraz z przewodnikiem.

Czas wolny

Pojęcie „czasu wolnego” na naszych wyjazdach ogranicza się do przerwy poobiedniej i okresu przed ciszą nocną. Przerwa poobiednia to z reguły 1-1,5h odpoczynku, możliwość wykonania telefonu do rodziców (telefony zbierane są przez kadrę po przerwie poobiedniej), a także stworzenie przestrzeni dla uczestników na ich własne, kreatywne zabawy. Przygotowując się do snu dzieci również mają chwilę dla siebie którą mogą wykorzystać wedle uznania, o ile już się umyli lub wiedzą kiedy to nastąpi.

Podane godziny zajęć i posiłków są orientacyjne, przed wyjazdem wszystkim zapisanym na wyjazd prześlemy informację z obowiązującym planem dnia.

Zajęcia fakultatywne

E-foil

150 zł

40min – zajęcia z instruktorem
Atrakcja od 13 roku życia!

Nowość w Polsce, a i świeża atrakcja na całym świecie. Deska która dzięki foilowi (maszt ze skrzydłami schowane pod wodą) wchodzi w ślizg po czym… unosi się nad wodą i leci!!! Niesamowite uczucie, nieporównywalne z niczym innym.

Windsurfing*

Zajęcia w grupach z instruktorem
Do wyboru:
5 jednostek zajęciowych** – 250,00 zł
10 jednostek zajęciowych** – 450,00 zł

Zajęcia windsurfingowe na każdym poziomie zaawansowania. Nauczymy zarówno pływać od podstaw, jak i udoskonalimy posiadane umiejętności. Uczestnicy dostaną też informacje teoretyczne, które pomogą „okiełznać” ten sport.

* W przypadku niepogody gwarantujemy zajęcia teoretyczne, zajęcia na „sucho” oraz zabawy na deskach.
** Jednostka zajęciowa – 75-90 min zajęć

Płatność za szkolenie e-foilowe oraz windsurfingowe gotówką w dniu wyjazdu.

Kierownik

Anna Błaszkiewicz

Absolwentka pedagogiki kultury fizycznej i zdrowotnej na Uniwersytecie Łódzkim. Od kilku lat pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w łódzkiej szkole podstawowej, gdzie zaszczepia w swoich podopiecznych miłość do sportu i aktywności fizycznej. Animator czasu wolnego z kilkuletnim doświadczeniem. Instruktor gimnastyki. Z zawodu i z zamiłowania promotor sportu wśród dzieci i młodzieży. Prywatnie miłośniczka siatkówki i kina. Od kilku lat współpracuje z Windzone jako wychowawca i kierownik obozów letnich.

Cena

1999 zł
(zaliczka 500zł)

WindZone Michał Gąsiński, ul. Rozłogi 12A / 10, 01-310 Warszawa
Tytuł: Jantar, imię i nazwisko uczestnika
Ing Bank Śląski: 78 1050 1041 1000 0092 0703 2344

Zaliczkę należy uiścić po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Zaliczka jest bezzwrotna i stanowi podstawę do uczestnictwa w wyjeździe.

Pełną kwotę należy uregulować do dnia 13.06.2021.

Cena obejmuje:

 • Transport Łódź – Warszawa – Ryn – Warszawa – Łódź,
 • Zakwaterowanie (11 noclegów!),
 • Pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie),
 • 2 jednostki zajęciowe windsurfingowych/SUP,
 • Wycieczkę do Wilczego Szańca,
 • Nagrody oraz upominki,
 • Dostępność sprzętu sportowego,
 • Realizację programu,
 • Ubezpieczenie NNW dla uczestników.

Cena nie obejmuje:

 • Zajęć fakultatywnych.