Wycieczki jednodniowe

Wycieczki jednodniowe mają formę gier terenowych. W określonym fragmencie Warszawy uczestnicy mają za zadanie znaleźć wyznaczone miejsca. Są one punktem wyjścia do zapoznania się z historią danej ulicy, budynku czy placu.

Głównym celem jest pokazanie uczestnikom, jak wiele różnych śladów historii można znaleźć nawet w niewielkim fragmencie miasta oraz terenów podmiejskich. Dzięki temu uczestnicy mają okazję poznać historię Warszawy i jej okolic.

Koszt wycieczki może być pokryty w ramach projektu “Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą”. W takiej sytuacji po wycieczce wystawiamy fakturę szkole, którą szkoła przekazuje do Biura Edukacji. Biuro przelewa pieniądze na konto wskazane w fakturze. Więcej na temat tego projektu znaleźć można na stronie Biura Edukacji:
https://www.edukacja.warszawa.pl/projekty-i-inicjatywy/klasa-w-warszawie-warszawa-z-klasa

Parę słów o pilocie wycieczki

Historyk z wykształcenia, nauczyciel z zawodu, perkusista i wspinacz z pasji.

Pracą z młodzieżą zajmuje się od 27 lat, przede wszystkim jako nauczyciel historii, ale również jako instruktor pływania czy wspinaczki.

Jest nauczycielem mianowanym, instruktorem pływania, taternikiem, kierownikiem wypoczynku, ale też youtuberem. Aktualnie prowadzi dwa kanały na platformie YouTube:
Historia Winylem Pisana – tutaj opowiada historię polskiego rocka przez pryzmat konkretnych płyt.

Historia w Punktach – tutaj opowiada historię ludzkości przez pryzmat procesów, które tą historią kierują.

Wycieczki